Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 3370 grammos 7 hetes...

Szucs oliver kérdése:

Most 3370 grammos 7 hetes koraszülött ( 37. hétre született, de 34-35 hetes érettségűnek felelt meg, szerintetek mennyit kell szopiznia egy evésnél?

Figyelt kérdés
Csak anyatejet kap és azért kérdem mert mindenki mást mond és kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is
2011. ápr. 14. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egész nap kéne kb 500-at ennie.
2011. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mos 3 óránként eszik napközben 50-60-70-80akat reggelente mikor éjszaka nem kér 3 óránként akkor eszik 110-120akat is.kb 480-500 körül meg van, csak a kórházban azt mondták egy evésre 80at kellene ennie
2011. ápr. 14. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
A napi összeget nézd. Ők is csak azt osztották el 6-tal, tehát átlagot mondtak. Teljesen jól eszik. Azt mondják a kg x 150-et kell ennie. Ez nálatok megvan. Ne aggódj. minden rendben.
2011. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen csak első baba párom szerint túl aggódom.és akkor ezekszerint az is jó hogy 2350 grammal született és 7 hetesen 3370 gr??
2011. ápr. 14. 14:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Nekem az első hónapban csak 600g-ot hízott utána 3 hónapig minden hónapban több mint 1 kg-ot. Ő 3630-cal született. Meg kell erősödniük. Ne félj majd most fog belendülni.
2011. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia!

Leírnék több szempontot is.

1. az anyatejes babák igény szerint szopnak. nem tudom van-e otthon mérleged, használhatod, akkor látod mennyit eszik. de nem kell kétségbe esni, ha pl. csak 60-at evett, sebaj, majd eszik másfél-két óra múlva ismét. inni adjál neki mindenképp forralt vizet, lehet, hogy jól esik neki, lehet, hogy el sem fogadja, az sem baj, nekem sem szerették a vizet. kb 30-40mlt igyon.

2. a védőnőd és az orvosod ismeri a kórtörténeteteket, hívd fel őket telefonon, vagy a legközelebbi találkozás alkalmával kérdezz rá, az a dolguk, hogy segítsenek!

3. van egy ilyen képlet amivel ki tudod számolni a baba adagját akár később is: a baba súlya (kg-ban) x 150 / az étkezések számával, tehát nálad 3,37x150/ talán 6: 84. De mint tudod minden gyerek más, vannak jobb és rosszabb étvágyúak. Például egy nagy alvás után ami lehet 3-4 óra éhesebb lesz, vagy például reggel. A lényeg, hogy akármikor is, de nyugtalan és nem fáj a hasa (reméljük) de ha fáj is akkor ha minden kötél szakad egy fél germicid kúp után még mindignyűgös akkor etetni kell. nekem is néha már mindent kipróbáltam és sírt... aztán megetettem és elaludt..pedig egy órája evett és sokat...ilyen is van.

Sok sikert, jó egészséget: Bogi és két kicsi fiú :)

2011. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. ápr. 14. 14:31
 8/11 A kérdező kommentje:

igen van mérlegem azon szoktam mérni, bevallom hogy éjszaka nem szoktam mérni.

és mi javasoltok éjszaka is keltsem fel 3 óránként vagy hagyjam pihenni úgyis felkel ha éhes lesz?

2011. ápr. 14. 14:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Fel ne keltsd, ha jót akarsz magadnak és neki. Jól eszik. Megeszi, amit kell. Ne ébreszd fel szegényemet.
2011. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem egyeznek a vélemények a kórházban mert most jöttünk haza nemrég (egy kis baj volt) ott kötelező volt 3 óránként etetni még éjszaka is.

a sok bukásra kaptunk nutritont, de nem tudták normálisra beállitani az arányt és oly mértékű székrekedésünk lett hogy lázmérővel segitettünk rá mert kőkemény kakija lett és nagyon kinozta

2011. ápr. 14. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!