Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre többet olvasom itt az...

Egyre többet olvasom itt az oldalon, hogy 9 hónapos babáknak már azt adnak enni, amit a család is eszik, nem korai?

Figyelt kérdés

Csak azért figyeltem fel erre igazán, mert az én kislányom sajnos nagyon rossz evő. A zöldségeket alig akarja megenni.

Pár kanállal eszik, és már fordítja is el a kis fejét.

Gondoltam arra, hogy esetleg adhatnék a mi ebédünkből, csak nem tudom, hogy tényleg ez nem korai még?


2011. ápr. 11. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem főzünk fűszeresen,és az én babám is azt ette amit mi. Persze csak úgy ahogy megengedett! Főtt répát a húslevesből,később krumplifőzeléket stb...
2011. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Igen, én sem főzök fűszeresen!

És pl. ha tésztás, tejfölös ételeket főztök, azokat is?

Összeturmixoljátok, és úgy kapja meg a baba?

2011. ápr. 11. 14:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem számítod az allergizáló vagy nehezen emészthető ételeket (tej, dió, mogyoró, gomba, stb) és nem főzöl fűszeresen, akkor simán lehet, nem lesz tőle semmi baja.
2011. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: én 9 hónaposan már nagyon ritkán turmixoltam, inkább csak összetörtem villával. de ez attól is függ, mennyi foga van és mennyire tud (akar) rágni.
2011. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

próbáld ki.

ne egyből úgy, hogy az az ebédje, meg ne egyből kapjon adagot, de falatkát, kóstolót kaphat a tietekből. (ne túl zsíros, ne túl fűszeres, gombát ne stb.)


ez az én kislányom (és az egyik nagymamája) 8 hónapos korában: http://www.youtube.com/watch?v=VrQDz0BYBow

2011. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok:amikor már ehette a tejfölt,túrót és olyan étel volt akkor igen,összeturmixoltam és ugy adtam neki oda! Amikor már ehetett sertéshúst is akkor a gulyáslevest turmixoltam össze neki!
2011. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy főztem már ennyi idősen, hogy ehessen belőle kisfiam. Kevés só, kevés fűszer, és olaj is csak alig, amennyi nagyon szükséges. Tejföl helyett natúr joghurtot használtam egy ideig, 10 hós kora után már mehet a tejfölös is.
2011. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is csak villával törtem össze, mert ő akart rágni - két foga volt már ekkor. Utolsó voltam.
2011. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy írtatok! Akkor én is meg fogom próbálni!!!

Kedves 14:40-es válaszoló, nagyon édes a pici lányod :-)))


Már csak annyit kérdeznék, hogy a tészta is mehet? csak a tojás miatt...

2011. ápr. 11. 14:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Én durum tésztát vettem magunknak is, az tojásmentes.
2011. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!