Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítgatjátok babátokna...

Hogyan tanítgatjátok babátoknak, hogy valamit nem szabad?

Figyelt kérdés

Még csak 7 hónapos, de kb 3 hete kúszik, és mindenhova odaér. Főleg a kábelek és a növények vonzák, de nem tudom hova pakoljak el mindent. Bezárni se akarom járókába. De ha valamihez megy oda és mondom nem szabad, akkor egy pillanatra megáll, de aztán megy tovább. Ha kiveszem a kezéből és elviszem onnan, akkor megy vissza. Vagy ha nem is rögtön, de rövid időn belül. Próbálom következetesen, mindig ugyanúgy figyelmeztetni, de nem hat egyáltalán.

Mennyi idő alatt tanulják meg? Ti hogy csináltátok? Vagy egyáltalán hány hónaposan értik meg?


2011. ápr. 11. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Huhhhhhhhh.........tetszik a kérdésed, és érdekelnek a válaszok!

Engem valószínű rossz, nevelni nem tudó anyának titulálnának itt egyesek, mert nekem nem megy a nem szabad tanítása.

13 hónapos a Kicsim és esküszöm mindent próbáltam. A konnektor mellett ülni szoktunk és folyton nyúlkál bele (van vakdugó)először szépen, de erélyes mély hangnemben mondom, hogy nem szabad. Majd jön a dádá lesz mutatása, na itt konkrétan szembe röhög és mutatja ő is a mutató ujját. Kikészít. Most napok óta tök egyedül vagyok vele, mert a Férjem üzleti úton van, és az a mániája, hogy tologatja a székeket a laminált lapon. Az alattunk lakó képzelem mit gondol. Na itt is eljátszottam az összes fegyelmezési eszközt, de a végén kiabáltam és feladtam.........az összes étkező széket kizártam az előszobába. Tudom, hogy valamit nagyon nem jól csinálok és remélem itt megkapom a választ, hogy mit is.

Bocs, hogy nem válaszoltam érdemben a kérdésedre, csak mondom leírom, hogy nálunk ez mennyire nem megy.

2011. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én 7 hónaposan még csak elvittem onnan (pl számítógép mögött szeretett volna zsinórozni) és közben mondogattam, hogy "nemnem, nem szabad", aztán most 13 hónaposan tapsoltam egyet és erélyesen rászóltam (nem mérgesen), hogy "nem szabad", először még el kellett hozni, de most már eljön onnan egyedül.

Ettől függetlenül idegen helyen ugyanúgy megy a konnektorba nyúlkálni, mer' ugye az mégsem otthon van...

2011. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 évesem néha már megérti, ha valamit nem szabad. De olyan is van, hogy már csak azért is! :)

Az én lányom is imádta (volna) a vezetéket rágni, de már leszokott róla. Mostanában a konvektor nyalogatása és püfölése megy. :D

2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam szintén ahogy elkezdett kúszni (5 hónaposan), ment mindenhová a lakásban, és persze a kábelek, a növények, a polcokon minden ami csak volt, érdekelték. A növények leveleit tépkedte, persze meg is ette volna, és minden ilyesmit, amit nem szabadott. Én kezdettől fogva hagytam, hogy felfedezze a lakást, persze ha valami olyat csinált, amit nem szabad, mint mondtam neki.

De nekem ezek szerint mázlim van, mert nagyon hamar felfogta, hogy a nem, az nem, és abba is hagyta, amit éppen akart csinálni, ha csak annyit mondtam neki rá, hogy NEM-NEM!!!

Most már másfél éves, nagyon szófogadó alapvetően, persze vannak napjai, amikor direkt kiidegel, és olyanokat csinál, amit nagyon jól tudja, hogy nem szabadna.

De hogy ennek a tanítását hogyan "KELL" csinálni? Fogalmam sincs. Én csak mondtam, elhoztam onnan, ahol rosszalkodott volna, adtam mást a kezébe, és fel is fogta, hogy azt nem szabad.

2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7 hónapostól még ne várj csodát! :) Az én kisfiam 12 hónapos, nálunk a következő a helyzet:

Először is, a lakás gyerekbiztossá van téve. A konnektorokban vakdugó, a virágok egy magas polcon, kézmagasságában kizárólag a játékai stb. Persze ez folyamatos "frissítést" igényel, mert újra-és újra meglep minket olyan rosszaságokkal, amik eszünkbe sem jutottak. Így el lehet kerülni, hogy az egész nap a folyamatos fegyelmezésből álljon.

Viszont nem mindent lehet eltenni az útból, olyankor először elvittem, közben mondtam, hogy "nem", most már néha elég a rászólás is. Maximum fél percre, mert utána újra indul. A kézre csapás nem vált be, ami nem csoda, hiszen nem is fáj, ennél sokkal rosszabb, amikor beveri a fejét, mégsem tántorítja el semmitől.

Eddig egy sikertörténetünk van, amikor a konyhában verte a gáztűzhelyt, és sokadik felszólításra sem hagyta abba. Akkor bevittem a szobájába, ott hagytam sírni pár percet (elnézést), és amikor újra kivittem, már nem nyúlt hozzá. Azóta is veri néha, de elég egyszer szólnom, és abbahagyja.

Persze következetesnek kell lenni, de ember vagy, nem gép, nem tudsz mindig mindenre ugyanúgy reagálni.

2011. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan szerintem még nem fogja fel a szabad-nem szabad fogalmát. Persze mondani kell keni, de valóban a legjobb, ha elviszed onnan, és eltereled a figyelmét mással. Nálunk 9 hónaposan kezdődött, mert akkor kezdett mászni és a konnektor és a földön lévő virág volt a két célpont. Érdekes módon a konnektort hamart megértette, hogy nem piszkáljuk, de a virágföld kipakolása mindig nagy kedvenc volt. Mondhattam neki egy nap 20x is hogy nem szabad, meg elvittem onnan, de persze 21.-szerre is csinálta. Ekkor áttettük a virágot egy másik sarokban, és pár hétig nyugi volt. Nem érdekelte. Aztán megint rájött, hogy milyen jó belemarkolni a virágföldbe. Akkor már nagyobb volt 12-13 hónap körüli. Akkor már minden egyes virágföldkipakolást neki kellett felporszívózni :o) Most 16 hónapos, nem nyúlkál hozzá, nem érdekli gondolom, mert van más, ami most a sláger már egy ideje: mosogatógép és a gáztűzhely gombjai. És olyan érdekes, hogy a konnektorhoz azóta sem nyúl, pedig a szobájában is ott virít a sárga falon a fehér konnektor, meg az előszobában is, és játszik mellette békésen, de a mosogatógép és tűzhelynyomkodásról nem szokik le. Pedig már a mosogatógépnél bevezettük azt, hogy akkor nyomhatja, amikor szólunk, máskor nem. És látszik rajta, hogy direkt csinálja, csakhogy rászóljak.... Szóval azért még eltelik egy kis idő, amíg megtanulja, kitartás kell hozzá.
2011. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnt célravezetőnek, ha nem utólag, hanem a tiltott tárgy előtt néhány cm-rel mondtam, hogy nem, fogtam meg a kezét, majd elvittem. És ezt kb. ezerszer.

És azért a lehető legkevesebb tilos dolog maradjon a közelében. Ilyenkor még könnyű, ahogy feláll, és felmászik a székre, onnan kezdett izgalmasabb lenni...

2011. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az elején 9-10 hónaposan már kezdte megéerteni, és !szot is fogadott! , mindenki csodálkozva bámulta, nem tanitottam különösen, csak rászoltam emelt hangon hogy nem szabad, olyankor rámnézett, és akkor hozzátettem hangosan, hogy ö-ö!!! Megértette, kb 1 éves koráig :(, mostmeg falrahányt borsó az egész! :(
2011. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!