Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit mutogattok, magyarázto...

Mennyit mutogattok, magyaráztok 1-2 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, de fogalmam sincs mások vajon mennyit beszélnek a gyerekükhöz. Ez alatt nem is a beszélést értem úgy általában, hanem hogy teszem azt mennyit mutogattok? Pl: autó, kutya, labda, pohár stb. Vagy épp az állathangok utánzása. Én is szoktam, de az is biztos, hogy én nem vagyok az a típus, aki egész nap csak mutogat mindenre és állathangokat ad ki. Azt hiszem becsavarodnék. :-) De elgondolkodtam: lehet, hogy mások egész nap ezt csinálják?
2011. ápr. 10. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesleges egész nap ezt csinálni. Ekkora gyerek már tud egyedül is játszani. Ha kérdez,akkor válaszolni kell neki,vagy ha csinálsz valamit,akkor mutatni neki. Délután vagy este kell időt szakítani a közös játékra,mesére.
2011. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, ezt a fajta beszélgetést már nem annyira igényli, inkább egész pici korában volt ez aktuális.
2011. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom másfél éves, és gyakorlatilag egész nap igényli a kommunikációt. Ha nem verbálisan, akkor minimum nekem dől, hogy a közelében legyek. Egyébként én nagy beszélős alkat vagyok, estére ki is purcanok rendesen. :-)
2011. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam,sokat beszélek neki.Igényli is.2 évesen már annyi mindent tud,ismer,hogy az elképesztő.

10-ig számol,ismer minden színt stb.

Korán kezdett beszélni és nagydumás is:)

Szerintem kell a kommunikáció,hiszen a gyerekek tőlünk tanulnak sokmindent.

Beszélj neki sokat.Persze nem kell egész nap állathangot kiadni de szeretik ha elmondod hova mentek és miért,vagy ha főzöl mondod közbe mit csinálsz stb...stb...

Legalábbis nálunk ezt igényli.

2011. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam.Egész nap beszélek hozzá,de nem nagyon kell neki mutogatni,hogy mi micsoda,mert tudja a tárgyakat és a neveiket is tudja.És az állathangokat is jól utánozza,kb 18-at,most nem számolom össze,és sok állatnak a nevét is mondja.Így erre sincs szükség.Úgyhogy dumálok,de nem tanítom egész nap,mert az képtelenség.
2011. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na hát én eddig ugye úgy voltam vele, hogy meghülyülnék, ha egész nap mutogatnék és hasonlók. Beszélni beszélek hozzá, persze, magyarázni is szoktam, meg "csak szimplán" kommunikálni. Azért kérdeztem, mert én fiam 19 hónapos és még nem beszél és elgondolkoztam, hogy azért lenne, mert nem magyarázok eleget? De nem hiszem, hiszen sokat beszélek hozzá...
2011. ápr. 10. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
A kicsik utánozva tanulnak meg beszélni. Ha körülöttük van beszédminta, akkor hidd el, amikor eljön az ideje, elkezdenek beszélni. A fiúk általában eleve később érnek meg a beszédre. Az én fiam 2 évesen csak mutogatott, kb. 10 szó volt a "szókincse", mégis kiválóan megérttette magát mindenkivel és mindent megértett a beszédből. Én egész nap beszéltem, de nem úgy, hogy ültünk egy könyv fölött és mondtam malac, uji-uji... Hanem a tevékenységekről, amiket épp csináltunk, beszéltem. A beszédet a szituációhoz kapcsoltam, így sokkal többet tanulnak, mint egy képeskönyvből és lüke állathangokból :)
2011. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 15 hónapos, és én sokat beszélek hozzá. Úgy, ahogyan az utolsó írta, az adott szituációhoz illő dolgokat mondok. Könyvet is nagyon szeret nézegetni, már rengeteg állatot felismer, és néhánynak a hangját is utánozza. Van, hogy nagyon unom, amikor századszor nézzük ugyanazt a könyvet, és kell felolvasnom ugyanazt a mondókát. De azért nem ebből áll az egész nap.
2011. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ez is" "baba is" "ez mi" egész nap ezt hallgatom.

Ezek után kb semmit nem mutogatok magamtól, ugyanis az úgyse érdekes:)

Ha tehetné még álmában is rángatna kérdezgetve:)

Amúgy az állathangok nem érdeklik, képeskönyvet önállóan nézeget(ha közel megyek sikít, csak ha vmit nem ismer, megmutatja, és már megy is vissza a kuckóba "olvasni")

21hónapos

2011. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!