Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem lehet razogatni a...

Miert nem lehet razogatni a babat? Tenyleg?

Figyelt kérdés
Es babakocsiban, hogy elaludjon?
2011. ápr. 8. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

mert rászokik, és segítség kell neki az elalváshoz a későbbiekben is.

ha ez nem zavar akkor szerintem semmi akadálya

2011. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hol olvastad?


Az tény, hogy erősen megrázni nem szabad (pl. azért, mert sír, stb...), mivel komoly agyi sérülést szenvedhet ettől a baba. De hogy rázogatni babakocsiban nem lehet... én ilyenről még életemben nem hallottam.

2011. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első választ erősen cáfolni tudom. Kisfiam elég sokáig úgy aludt el a babakocsiban pl. napközben, hogy rázogattuk a fenekét. Most másfél éves, nem szokott hozzá, nem igényli, sőt, 5 hónapos korától kezdve már nem aludt babakocsiban.
2011. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreértetted. :) Dühödten rázni nagyon veszélyes, ahogyan felettem írták, az agyi sérülések veszélye miatt. Az természetes, hogy a babakocsi, vagy ha viszed magaddal, a tested ritmusa rázza. :))
2011. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Shaken Baby Syndrome néven találsz róla több infót, itt van pl. egy videó egy amerikai gyermekről, akit az apja megrázott csecsemő korában: http://www.youtube.com/watch?v=y2pCLVUI2ec
2011. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
rázogatás és rázogatás közt is van különbség.A csecsemőket sokat szokták dobálgatni,vagy erősen rázogatni,hancúroznak vele.ez amit nem szabad mert történik valami,vagy történhet valami az agyban és ez okoz bajt.de a babkocsival rázogatod akkor nem lesz semmi baja.
2011. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azert nem szabad razogatni mert ahogy elottem is irtak agyi seruleseket okozhat. Az nyakban/agyban levo kisebb vererek megpattanhatnak a razas soran mivel a baka feje nehezebb mint a testuk ezert sokkal nagyobb erovel leng elore hatra nem ugy mint nekunk. Nem mindig okoz latszolagos serules de tanulasi nehezsegeket vagy valamilyen zavarokat okozhat a kesobbiekben a megpattant er. Ha meg nagyon megrazzak akkor akkar halat is okozhat vagy komolyabb serulest.

Ha a babakocsis razogatasra gondolsz akkor azt lehet. Azzal nincs semmi gond. Ringatni, utogetni ritmusosan a popsijat... ezeket szeretik a kis maszatok. :)

2011. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kórházban mondták ezeket, mielőtt mentünk haza. De akkor ez a babakocsis rázogatásra nem vonatkozik:) Mert megijedtem picit:)
2011. ápr. 8. 16:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad kicsit rázogatva, dobálva, stb. hancúrozni a babával?? (8 hónapos) Ezt nem úgy értem, hogy erőből, idegességből, hanem csak játékból?! Most jól megijedtem! Ilyenkor mindig olyan jókat kacag, jókedvű, ettől függetlenül lehet, hogy valami baja történt és nem tudok róla?!
2011. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló hasonlót írt, mint amire én is gondoltam. Az én fiam is imádja, ha föl-le emelgetjük. Nem gyorsan és nem elmebeteg módjára, csak finoman. Ő 6 hónapos.

???

2011. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!