Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem kevés egy...

Szerintetek nem kevés egy közel 7 hónapos babának a napi 4x-i evés?

Figyelt kérdés

Amióta napközben szilárd ételt kap kislányom, csak 4x eszik. Nem tudok többet adni neki. Mondjuk jól fejlődik, és jókedvű, de én kicsit keveslem.

Ti mit gondoltok? Még egy felnőtt is eszik napközbe 5x.


2011. ápr. 1. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

elvileg szükséges a napi 5 * evés még az iskolába is szólnak a tanárok, hogy mindenféleképpen csomagoljanak a szülők tízórait a reggeli és az ebéd közé. egy ilyen pici babónak meg szerintem szinte muszály lenne.


nem tudom, milyen a napirendetek, anyósom gyerekorvos ő azt mondta barátnőmnek későn kelő a babája, hogy 8, kor ébressze fel reggelizni, vagy 7-kor és utána úgyis vissza alszik.......


nálunk 5 hós a babóm így eszünk már szilárdat is.....

reggeli 6:30

tízórai: 10:00

ebéd: 13:00 körül ez van hogy 13:30

uzsonna: 16:30

ebéd 20: 30


néha előfordulnak csúszások de ezt tartjuk már kb 2 hónapja

2011. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kulcsszó a kérdésedben is benne van. Ha jól fejlődik nem kell ébreszteni. Nekem védőnő is, orvosok is azt mondták, NE ébresszem. Én kislányom 5 hónapos múlt,és 2 hónapos kora óta nem tudok neki 4 evésnél többet összehozni. Este 9- fél 10-kor alszik el, általában reggel 8-9-ig, akkor szopik, majd 10 körül elalszik. dél-1 óra körül ébred, szopik, mostanában kap egy kis gyümit is, játszunk egy kicsit, 2- fél3 között elalszik. 5 óra körül ismét ébred, szopik, majd 6 óra körül visszaalszik, 8 óráig. Akkor fürdés, szopi, majd 9-fél 10 körül elalszik. És szépen fejlődik. Szerintem ne aggódj! Jó babázást!
2011. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem "tudok" neki többször enni adni. Időben így jön ki.
2011. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

off:

Kedves első, pont így néz ki a mi napunk is, illetve a vacsi 19:00-19:30 között van,a reggeli meg inkább 7:00, az én babám 5,5 hós:))



kedves kérdező,lehet hogy ez csak átmenetileg van így, nem?Melyik étkezés marad ki elvileg, hogy néz ki a napotok?

2011. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ébreszteni semmiképp nem akarom, mert mostanság így is küszködünk az elalvással.

Egy napunk kb így néz ki:

6-7-kor reggeli

10-10.30-kor tízórai

2 óra fele ebéd

6-kor vacsora, merthogy ezután legkésőbb 8-kor alszik, szóval még egy etetés már nem fér bele.

És hiába próbálom csúsztatni őket, hogy ne teljen el két evés között 3,5, 4 óra, nem bírom őt hamarabb etetni, mert nem kéri.

2011. ápr. 1. 10:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy néha azért kijön az 5 étkezés, de csak akkor, ha hamarabb kel fel reggel.
2011. ápr. 1. 10:32
 7/9 anonim ***** válasza:

10:20as vagyok, ahogy látod, nekünk sem telik el sok idő az uzsi meg a vacsi között, esetleg 4-5 körül kínáld meg egy kis almával, vagy valami tejtermékkel, amit ehet, joghurt, vagy 1 rudi(ha azt eheti)

szopiztatod még este,reggel?Azt nem tudod megcsinálni, hogy 6kor kaja és mielőtt leteszed 8kor még kap tejet?

2011. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

neharagudj, hogy csak most írok.

sajnos már nem szopizik. de nem bírok beleerőltetni 2 óra után semmit. még akkor sem, ha esetleg nem evett olyan sokat.

hát ez van. azért még talán csak meg fog nőni :-)

2011. ápr. 2. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:
megint én vagyok, aki utoljára írt...ha nem, hát nem.Bizti minden oké lesz a fejlődésével így is, aztán úgyis változnak még az evési szokások:)
2011. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!