Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valaki babája...

Született valaki babája oxigénhiánnyal? és még sem vették észre? Csak később mikor el maradt a mozgásban vagy hasonló?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam unokatestvére.

Nála észrevették az oxigénhiányt, de amit okozott, azt csak nagyon későn.

A kisfiú annyira hypotón volt, hogy nem tudta tartani a fejét, nem tudott szopizni, 10 hónaposan fordult át először. Most heti 1x járnak Dévényes gyógytornára (13 hós), és tapsol, stabilan ül, kúszik és kapaszkodva fel is áll.

2011. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Észre veszik...

[link]

2011. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem van egy kedves barátnőm akik nem tudtak róla :(

úgy derült ki, hogy a kislány elmaradt a mozgásban. elkezdtek orvosról orvosra járni, egy éves volt a kicsi mikor megtudták :( akkor még semmit nem csinált magától, ha felültették egy rövid ideig úgy maradt :S


az a szemétség az egészben, hogy nagyon rossz anyagi helyzetben vannak ezért terápiákra nem tudtak járni csak korai fejlesztőbe :( az meg nem sokra jó :(((

2011. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor a fiamnak miért csak 6 hósan egy MR vizsgálatnál derült ki, hogy baj van????????


:,(

2011. márc. 26. 23:16
 5/9 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom :(((


agya melyik része és mennyire sérült?


terápiákat mondták, tudod merre induljatok?

2011. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az a szomorú hogy 5 különböző orvos 5 különböző véleményt diagnózist mond...

senki le se szar minket

magunktól kezdtük a Dévény tornát ezen kívül heti 3szor járunk a korai fejlesztőbe...


a jobb oldal sérült szinte az egész félteke...


de konkrétat nem tudunk mi van a gyerekkel

nem dohányoztam, nem ittam, nem kávéztam, nem vert a férjem semmi olyan tényező nem volt ami miatt gond lehetett volna...


nem értem miért van ez..

császárral született, mert nem tágultam, folyamatosan nézték a szívhangot

10/9 apgarttal született

2011. márc. 26. 23:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia


Angliaban szultem tobb mint 1 eve.

Nagyon hosszu szulesem volt (tobb mint 42 ora) es a kitolasi resz tobb mint 2 ora volt.A magzatviz elfolyasa es a lanyom megszuletes kozott tobb mint 26 ora telt el.

4.5 honaposan megfordult magatol, de itt meg is allt a fejlodesben.

11 honaposan is csak forogni tudott es ha felultettem ult magatol.

Hazi oorvos azt mondta beszeljek a vedonovel a vedono azt, hogy a haziorvossal.

10.5 honapos volt amikor haza utaztunk es minden kovet megmozgattam amit lehetett.

Egesz nap a telefonon logtam es Devenyes gyogytornaszokat hivogattam.

Karacsonykor senkji nem tudott elvalalni.

Voltunk 1 alkalommal fejleszto pedagogusnal, de az egy csoportfoglalkozas volt ami nem sokat ert, mivel kizarolag jarni mar tudo babak voltak ott rajtunk kivul.

Egy alkalommal fogadott egy Devenyes, de egy alkalom ugye semmit nem er....

Utanna protekcioval elvalat egy gyermekgyogytornasz, hogy ranez, mit lehetne tenni....ez azelotti nap volt, hogy vissza utaztunk volna Angliaba.

Nagy kapkodas kozepette ejszaka elutaztunk Budapestre a repterre es attatattuk a lanyom es az en jegyemet 2 hettel kezobbre.

Abban a 2 hetben 4 alkalommal voltunk tornan.

Lepesrol-lepesre leirt mindent a csaj, amit megtanitott akkor a tornan, hogy tudjam gyakoroltatni en is.

Aztan este amikor vissza ertunk mar onalloan felterdelt 11 honapos es 3 napos volt.11 honaposan es 1 hetesen megtanult kuszni.11 honaposan es 3 hetesen maszni es felulni.1 evesen es 3 naposan allni.13 honapos es 2 hetes es a butorok mellett lepdel a lanyom.

Neki az oxigen hiany izomletapadast okozott ami nagyon fajdalmas volt szamara bizonyos mozgasoknal.

Rengeteget sirt a tornak alatt.En is sirtam, de tudtam, hogy nagyon fontos amit csinalunk.Meg lett az eredmenye!!

Nagyon buszke vagyok ra, hogy ilyen gyorsan ennyit fejlodott.

Remelhetoleg nalatok is csupan ennyi a problema es hasonlo kezelesekkel Ti is gyors eredmenyt tudok elerni!!


Minden jot kivanok Nektek!

2011. márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


itt van ez a blog, ennek íróját keresd fel! Ők végigjártak mindent, nagyon aranyos, segítőkész az anyuka, rengeteget fog tudni segíteni neked!


nagyon sajnálom a babádat, neki mielőbbi gyógyulást kívánok neked pedig rengeteg erőt és kitartást!

szívből kívánom nektek a legjobbakat!

2011. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az enyém, súlyos oxigénhiánnyal, de azonnal vitték neurológiai vizsgálatra és mondták nem sérült az agya szerencsére. Tornáztatni kellett és rendbe jött. De észre lehetett venni rajta.

De egyébként szerintem látszik a babán, hogy baj van. A barátnőmén 3-4 hónaposan laikus szemmel észrevettük, hogy baj van. Ő is elhúzta a dolgot és késő volt, mikor elkezdte a gyógytornát. Nem értem, hogy nem vettétek észre. Ezért vagyok mérges, mikor valaki itt vissza írja válaszban, dehogy kéne a babádnak csinálni, hülye az orvos, a védőnő, mindenki. Nem hiszem, hogy 6 hónapig tökéletesen fejlődik, majd hirtelen észreveszik, hogy sérült.

2011. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!