Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldöksérv, mi a teendő?

Köldöksérv, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A 2 hónapos gyermekemnek ujjbegynyi köldöksérve van. A doki azt mondta, hogy ez 2-3 éves korára elmúlik.

Van olyan, akinek van ilyen.

Nagy a gyerkőc, 6,7 kg. Azt mondta a doki, hogy feszülnek a "belei". Ez tényleg így van, vagy ne hagyjam rá és menjek más doktorhoz?

Ugye nem lesz műtét?


2011. márc. 23. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiamnak is volt köldöksérve. Azt mondták, hogy 6 éves korra elmúlik, mert addigra megerősödnek a szövetek annyira, hogy magától záródjon. Nálunk másképp alakult, mert 3 évesen végül hasfalsérvvel meg kellett műteni, és egyúttal megcsinálták a köldöksérvét is, hogy ha mégsem múlna el 6 éves korára, ne kelljen újra műteni. Szóval szerintem nyugodtan bízz meg ebben a dokiban, tényleg elmúlhat (legalábbis nekünk is ezt mondták).
2011. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekünk az előző gyerekorvos azt javasolta, hogy tegyünk rá köldöksérv tapaszt. Aztán egyéb ok miatt váltottunk gyerekorvost, aki azt mondta, hogy legkésőbb hat éves korára záródik magától is. Nyugi!
2011. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Halihó.Na téged meg aztán jól megijesztenek itt!!Az én pindurkámnak is 2 hónaposan lett köldöksérve sokat tettem hasra mert ahogy emelgeti a fejét húzódik a hasfala és ezzel a sérv visszahúzódik na ezt mondta a gyerekorvos,utánna jött a védőnő és mondta hogy sokat legyen a hátán mert ahogy rugkapál feszül a hasfala és visszahúzódik a sérv,,,így nem erőltettem a hason fekvést az nem nagyon díjazta ,rengeteget rugkapál izeg mozog és láss csodaát 3 hónapos és nincs sérve teljesen visszahúzódott.Ne legyél megijedve,de legyél türelmes,,én féltem hogy ahogy sír vagy erőlködik baja lesz mert hatalmas sérve volt de nem szabad parázni nem nézegettem állandóan nem ettem magam rajta és napról napra szebb lett és mára a múlté:)

Semmit ne tegyél vegyél...majd szépen magától visszahúzódik:)Fel a fejjel.Jó egészséget nektek:)

2011. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért én biztosan elmennék másik dokihoz, tuti ami biztos alapon.

Engem 6 évesen műtöttek köldöksérvvel... Igaz, hogy ez idestova 26 éve volt, de nem vagyok biztos benne, hogy mindenkinél visszahúzódik (bár remélem, hogy nálatok így lesz).

Én rászánnék egy délelőttöt egy másik dokira...

2011. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia az én babám is most 2 hónapos.Nekünk már 3 hetesen köldöksérve volt nem is kicsi nekünk is azt mondták hogy majd visszahúzódik.1 hete már észrevettem hogy visszábbment pedig nem volt kicsi de most már alig látszik neki hogy kint van reméljük eltűnik teljesen.Minden jót
2011. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugtattatok!:)
2011. márc. 24. 20:15
 7/16 A kérdező kommentje:
A sírás is befolyásolja?
2011. márc. 26. 18:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha nagyon sír.
2011. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

elmúlt a sérve?

Mi most járunk ebben a cipőben, de ragasztják neki, és borzalmasan néz ki már a bőre.

2011. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen húzódik visszafele, kb. már csak a fele van!:)

Nekem azt mondták, hogy nincs szükség ragasztásra, mert ez 3 éves koráig természetes!

2011. ápr. 30. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!