Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipővel a baba szobában?

Cipővel a baba szobában?

Figyelt kérdés
Mindenki szó és pofa nélkül járkál be szinte napi rendszerességgel a kiságy mellé a padlószőnyegünkre cipővel. Ennyire semmibe veszik a 10 hetes babámat vagy ez másoknál is így megy? Rokonok, barátok, mindenki. A szomszédnak a kutyája szaladt be tegnap és semmi reakció, mások szó nélkül cipő nélkül, idegenek és család egyaránt, a legdurvább, hogy számomra idegen néni felkapta és elkezdte agyra- főre puszilgatni, a másik nő pedig leszámolta nekünk pénzt majd cipővel szó nélkül be a szobába és kézzel simogatja az arcát... Kinyílik egyből a bicska a zsebemben és konfliktusom is volt már emiatt. Ez őrület! Mindenkinél ez így működik vagy csak az én babámat nézik semmibe?
2011. márc. 22. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy jutnak be hozzátok idegenek??Kicsit zavaros! De amúgy én mindenkinek szólnék hogy cipőt levenni és kezet mosni!
2011. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyne. aki enm kézmosással kezdte, arra rászóltam, hogy a züld kézmosóval mosson kezet, az a fertőtlenitős.

Aki nem vette le a cipőjét, azt megkértem rá és adtam neki papucsot.

Ennyi.

Tényleg itt háborogsz, ahelyett, hogy rájukszólnál???

2011. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Te vagy a gyerek anyja, szedd össze magad és parancsold őket rendre.
2011. márc. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem hagyom én sem szó nélkül de ez elég borzasztó, hogy mások ilyenek. Erre akartam igazából kilyukadni. Alig jár hozzánk valaki különben és idegent sem szószerint értettem, apu szomszédja az egyik, itteni szomszéd a másik, akinek a nyitott ajtón berohant a westi kutyája a szobánkba, míg én hoztam be a babakocsit. Rosszul vagyok, hogy mások ezt megengedik maguknak és rájuk kell szólni! Ez volt a központi kérdésem valójában.

Köszi a válaszokat!

2011. márc. 22. 08:38
 5/12 anonim ***** válasza:
hozzánk mikor a gyerekorvos jön, ö se veszi le a cipöt és kezet se mos a sok más gyerek után.. neki hogy szoljak? de rokonoknak meg szomszédnak biztos szolni, hogy légyszi...
2011. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Ezt én sem nagyon értem! Az én babámat csak az nézhette meg akit én beengedtem a szobájába. Nálunk alap, hogy a cipőt levesszük amikor megérkezünk és ezalól a vendég sem kivétel. Idegeneket meg be sem engedek a lakásba. Se postás, se villanyszámlás, se senki.

Egyébként meg nyugodtan megmondhatod mindenkinek, hogy a babád még nagyon pici és félted, ne puszilgassák, ne kapkodják ölbe. Várjanak még amíg nagyobb lesz.

2011. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez evidens, hogy cipő le már az ajtóban de másokat ez abszolút nem érdekel. A legjobb barátnőmet elvesztettem 17 év barátság után, mert első héten nem jöhetett látogatni. Nagyon zavaró, hogy ilyen emberek VETTEK körül. Nincs szükség ilyenekre, tettem is róla, hogy többet nem találkozzunk. De egyébként teljesen igazatok van, soha többet senki nem jön be, fertőtlenítő kézmosás nélkül!!!

Köszi!

2011. márc. 22. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom van előszobátok, vagy a bejárati ajtó, ahol ti is leveszitek a cipőt.

Ha vendég jön, fogadd rögtön szobapapuccsal (ha nincs érdemes párat beszerezni, pár száz forint). Ha odatolod az orra elé, veszi a lapot, és lecseréli a cipőjét a benti papucsra.

Majd mondod, vagy még jobb ha megmutatod, hogy tettél ki tiszta törölközőt a kézmosáshoz a fürdőszobába. (Ha értetlenkedik valaki, nyugodtan mondd meg, hogy a babához ti is csak tiszta kézzel nyúltok.)


Babaszobába csak ezután vezesd őket. (Ha maguktól megindulnának, akkor szólj, hogy benézel előbb te a kicsihez, lehet hogy alszik, vagy nehogy megijedjen az idegenektől.)


Kutya no comment, ezen én is kiakadnék. A többit meg szépen el lehet intézni a fentiekkel.

2011. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunk se vette le a cipőjét! Tök sáros cipővel ment a szobába megnézni az 1 hetes kislányomat. Utána persze takaríthattam a szőnyeget.

Nekünk egyébként van egy előterünk, ott vesszük le a lábbeliket, meg a kabátokat. Rajtunk kívül mindenki szó nélkül leveszi, annyira egyértelmű, hogy ott meg kell tőle szabadulni. Kivéve a gyerekorvost...De ő senkinél nem szokta.

2011. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nincs, mi úgy kezdtük a köszönés után, hogy cipő oda, kézmosó itt utána meg fertőtlenítőgél ott.

Volt olyan, aki háborgott rajta, hogy az ő keze nem koszos! Persze, megfogja a lift ajtót meg minden...nem koszos mi? Mondtam, hogy csak így lehet beljebb menni sorry.


Idegenek? Nem nyúltak még a gyerekemhez, pedig megyünk sok helyre és megnézik, dicsérgetik, de arca még egy idegennek se volt, hogy hozzányúljon. Nem is ajánlom.

2011. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!