Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kínlódik, nyűglődik...

Miért kínlódik, nyűglődik ennyit bent a lakásban? Már semmi nem köti le, egyszerűen nem tudok vele mit csinálni!

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom, panelban lakunk. Szinte kínszenvedés minden egyes nap. Ha kimegyünk, nagyon jól elvan, akárhová is menjünk, vásárolni, játszótérre, vagy csak sétálni. De milyest bejövünk, mint akit elvágtak. Csak egyik helyről ül a másikra, látszik rajta, hogy kínlódik. Egyik játéka sem köti le, hiába ülök le vele rajzolni, játszani, bármit találok ki neki, nem jó. Nem tudom, hogy meddig mehet ez hiszen itt élünk, nem tudunk elköltözni máshová. Amikor csak tehetjük megyünk vidékre rokonokhoz, vagy játszótérre, napjában többször is. Minden gyerek ennyire nehezen viseli a panelben való létet? Néha már ideges is vagyok, hogy hiába csinálok bármit, hiába mondókákzunk, mesét nézünk, játszunk, nem érdekli semmi sem. Most is épp a földön fetreng, nyűglődik csak. Pedig 15 perce jöttünk be a játszótérről. Mit csináljak, hogy jobban el tudjuk tölteni az időt idebent is?
2011. márc. 21. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
az én fiam 15 hónapos,ugyanezt csinálja.egyszerűen nem tudom lekötni,hiába próbálom.odakint mindig mosolyog,jókedvű,barátságos.idebent meg visít,nem találja a helyét.
2011. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet 15hós a babám. Egyszerűen szenved a lakásban. Én bízom benne,hogy ez változni fog,így nem maradhat.
2011. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 22 hós a fiam,de ugyanez a helyzet velünk is.Pedig mi családi házban lakunk.Kinnt elvan,de idebennt nagyon unja magát.De sajnos nem tudok egész nap kinnt lenni Vele.Most jön a jobb idő,akkor próbálunk majd többet csavarogni.Látom nem csak nálunk van ez a probléma.Már kezdtem aggódni,hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen és nem tudom semmivel lekötni a fiam....
2011. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A fiam 18 hós, társas házban lakunk, gyönyörű kerttel, amiben hinta, meg csúszda is van. Bent rengeteg játék, könyv, minden.... 1 hónapja semmivel sem lehet lekötni. Ha bent van, látványosan unatkozik, kint bezzeg, 2-3 órát lenne és alig tudom felhozni. Ezek szerint sokan vagyunk így....
2011. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia, sztem ennyi idősen még ez nemkell h lekösse. az enyém már nagyjából elvan idebenn, de ő már 2 éves 3 hónapos, és egyértelműen jobban szeret kinn lenni, mint benn. őt már érdekli a játékkonyha, elfőzöget a kutyáinak, szeret festeni, néha épít is. de sokszor van még hogy nekem kell mondani, hogy na édesem, akkor amíg ezt meg ezt csinálom, addig te meg csináld ezt meg ezt, különben ő is csak nyűglődne. türelem, majd lesz jobb, meglátod. gondolom olyan mozgékonyabb fajta akislányod? mert az enyém az. :)
2011. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szuksege lenne gyerek tarsasagra? Kisfiam is ilyen volt pedig mi kertes hazban lakunk, homokozo is van, hinta a diofan, fahaziko a kertbe jatekokkal... aztan megis lattam, hogy unatkozik. Miota bolcsis teljesen mas a helyzet. Delutan 3-kor megyek utanna es ekkor ma tudunk kozosen jatszani, epiteni, mepeskonyvet lapozgatni, kiulni a kertbe hintazni mert minden erdekli, mert kijatszotta, kihancurozta magat a tobbi gyerekkel tehat johet anya meg apa vagy hianyoznak a sajat jatekai amin nem kell osztozni.:) Este 7-kor mar ugy alszik mint a bunda, ki van faradva. :) Persze ne ertsetek felre nem azt mondom, hogy irany a bolcsode (sajnos nekunk muszalj volt) csak oda akartam kilyukadni, hogy lehet a gyerektarsasag segitene egy kicsit. Nincs kozeletekben babas csoport ahol te is jolerezned magad az anyukakkal es a babad meg jatszhatna? Jatszohaz? Szoktak lenni babas zenes-tancos foglalkozasok (nallunk a konyvtarba van minden csutortokon). Hatha ez segitene kicsit. Jatek mas gyerekekkel.
2011. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen sok kisgyerek csinálja, akkor ez szerintem természetes. Én felnőttként is alig várom, hogy menjünk valahová végre, az elmúlt 15 hónapban, mióta megszületett a kisfiam, olyan sokat ültünk a négy fal közt. A kicsik egyfolytában felfedezni akarnak, megismerni a világot. Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg úgy nézni, hogy ő megérkezett ide hozzátok másfél éve és már mindent kiismerhetett a lakásban. Odakint viszont mindig minden más, mindig van valami új. Talán kicsit olyan ez, mint hogy az ember egész évben gürcöl egy munkahelyen és amikor elutazik nyaralni, milyen jó felfedezni az új helyet és milyen lehangoló lenne bent ülni a hotelben, amikor kint annyi új, élményteli dolog vár. Lehet, hogy sántít az elméletem, de csak egyszerűen megpróbálom egy kisgyerek szemével nézni a dolgot. Persze, mindettől függetlenül amit írtam, lehet, hogy egyszercsak majd találtok otthon is egy olyan játékot, amit imádni fog és le lehet kötni vele. Lehet, hogy még nem találtátok meg neki az Igazit. :) Szerencsére most már jön a jó idő, többet lehet kint lenni és kisbarátot szerezni. Kitartás!
2011. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! igen, szerintem is a gond a gyerektársaság hiánya lehet. őt viszont, csak a nagyobb gyerekek érdeklik, a vele egykorúakra rá sem hederít. a nagyobbak pedig ugyebár már mászókáznak, egymással játszanak, felmásznak ide-oda. ő pedig még nem tud, és gyerekek sem foglalkoznak vele, hiszen hozzájuk még pici. az utóbbi pár napban a játszótéren csaktlakozott hozzánk, egy anyuka, akinek annyi idős a babája, mint a lányom. hiába próbáltam, hogy játszanak együtt, ő nem. inkább odament a 2-3 évvel idősebb kislányhoz, és vele próbált homokozni, de sajnos nem sok sikerrel.
2011. márc. 22. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!