Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmúlik ez a félénkség?

Elmúlik ez a félénkség?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiamat ha idegenek közé viszem elkezd félni és olyan keservesen sír hogy alig bírom megvígasztalni. Pl.: ha összejön a család, családtagoknál, akiket nem lát mindennap, védőnőnél, gyerekorvosnál. Elmúlik ez? Vagy többet vigyem idegenek közé?
2011. márc. 19. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem elmúlik. Most pont abban a korban van, amikor már különbséget tesz idegen és ismerős között. Próbáljátok úgy, hogy mindig mikor idegen, vagy nem annyira ismerősnél vagytok, vedd fel, és ismerkedjen a környezettel, a személyekkel, és nekik meg meg kell mondani, hogy kell egy kis idő az ismerkedéshez, nehogy letámadják egyből, hogy "szijja, de nagyott nőttél, adj egy puszit, stb" De gondolom ezt próbáltátok már.


Az én fiam is egy évesen kezdte ezt, mondjuk ő nem fakadt mindig sírva, de 1-2-szer igen. Azóta még mindig megvan az a 10-15 perc, amíg szemlélődik távolságtartóan, de utána már nagy a haverság. Ez normális, legalább nem megy el idegenekkel.

2011. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia, elmúlik. az enyém is ilyen volt. mára kinőtte. ma sem veti magát idegenek karjai közé, ami sztem nem is baj ,de már nem sír, nem zavarják.

2 éves 3 hónapos kislány

2011. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!