Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnél szinte állandó...

1 évesnél szinte állandó éjszakai szélgörcs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig arra gyanakodtam, hogy azért fáj éjjel a hasa, mert nem böfizett soha az esti és éjjeli szopik után. De egy hete már nem szopik, viszont cumisüvegezés után jó nagyokat böfizik. Éjjel mégis tekeri magát, nyöszörög, ez néha 2 órán át is tart. Majd pukizik, és megkönnyebbül, de reggelre újra megtelik a gázokkal, mert reggeli ébredés után ahogy mocorog megint pukizik.

Masszírozni masszírozom, korábban Infacolt és Espumisant használtunk. Vacsira sem eszik puffasztót.

Fel fogom keresni a gyerekorvost, de kíváncsi vagyok van -e valakinek hasonló tapasztalata, hogy egy ilyen nagy babát is kínoz a szélgörcs.


2011. márc. 19. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Az Infacol és az Espumisan sem segített semmit.
2011. márc. 19. 08:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy erre hajlamos baba, de biztos jó lenne, ha vezetnél táplálkozási naplót pár hétig (reggeli, tízórai, ebéd stb.), felírod pontosan mit evett/ivott aznap, és alul egy rubrikába, hogy mikor görcsölt, és mennyire erősen.

Talán valamelyik táplálék okozza, amit gyakran fogyaszt.


Más okból, de mi is vezettünk ilyet, és néhány hét alatt segített rájönni a gondra. Azt gondoltam előtte, hogy emlékszem én, de aztán kiderült, hogy mégse...

2011. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tejfeherje allergia? esetleg laktoz intolerancia, ha hasmenes is van.
2011. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a Normaflore-t...

Az én kisfiam is állandóan szenvedett az éjszakai pukiktól.

Azt gondoltam,hogy ezt csak az idő fogja megoldani,mert MINDENT kipróbáltunk.

Néhány hete fogzás miatt volt nyálkás széklete,és a gyógyszerész ismerős javasolta a Normaflore-t. Azóta nagyon minimális az éjszakai pukik miatti ébredés.

Biztos a Normaflore segített,mert mást nem kapott. Végre jókat alszunk éjszaka :-)

Egy próbát megér nálatok is.

2011. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...és szerintem az esumisan és társai csak még több pukit csinál. Nálunk attól lett egy fokkal jobb,hogy ezeket szereket abbahagytuk.
2011. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aki a Normaflore-t javasolja! Megkérdezhetem, hogy milyen idős babának adtad?
2011. márc. 19. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hónapos a kisfiam...csecsemőknek is adható napi 1-2 ampulla,én 1-et adtam.
2011. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!