Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a jó cipő, haránt...

Milyen a jó cipő, haránt emelős vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsi gyereknek az a jó, ha nem harántemelős.
2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ha nem az.
2011. márc. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harántemelő semmiféleképpen nem!!!Ha korrekcióra szorul a láb, akkor döntőékes. Pont most voltunk ortopédián a héten, mert a fiamnak az alsó lábszára szerintem elég "O", és néha befelé csámpázik. A doki első kérdése az volt, megy-e egyedül legalább 6 hónapja? Akkor érdemes először vinni, addig semmiféleképpen sem. Állítólag pelenkatartás, méhből visszamaradt lábtartása van még, ami ilyen korban (18,5hó)normális. Döntőékes cipőnk van, amit most le kell cserélnünk simatalpúra. A főorvos szerint 2éves korig felesleges a korrekciós cipő, hagyni kell fejlődni a lábat a maga ütemében, módján. 2éves korban megyünk kontrollra, akkor azért megint megnézi. Ha kell, onnantól hordunk döntőékes cipőt. Ajánlotta nyáron a természetes, egyenetlen talajon járást: fű, kavics... Ja, és mondta a lakásban is ne mezítláb legyen, hanem merevített, magas kérgű cipőt hordjon, ami tartja a bokát. Túl kemény a talaj, ezért kell itthon is állítólag. Hozzáteszem én korábban nagy döntőékes-párti voltam. :)
2011. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OFF, bocsánat érte.

Utolsótól kérdezném: a döntőékes az a szupinációs talpú (Salusz, Supi)?

Én is úgy tudtam, minden kicsinek az a jó kezdetben, a lányomnak tényleg kellett (kell) is, viszont a fiam "O" lábú, és neki nem javasolta az ortopédus.

2011. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Ign, a döntőék az, ami szupinál. Szupi cipő, Dr. Leó... A siestaában is van, de abban még harántemelő is van, ami hót felesleges egy gyereknek. Én most megyek cipésszel megcsináltatni, lecsiszoltatom a sarkát egyenesre és csúszásgátlót tesz rá újra. Nekünk a talpkiképzésénél van a döntőék. Nem tudnánk most újra cipőt venni, azért ezek ugye nem 2 Ft-ba kerülnek. :(
2011. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!