Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babámnak milyen ebédet...

1 éves babámnak milyen ebédet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Fél éves kortól eszi a főzelék alapokat, krumplival, csirkehússal,májjal. Répa,sütőtök,cukkini,spenót,borsó,cékla,brokkoli,karfiol,paradicsom stb.Nagyjából eddig ezeket variáltam, kevés sóval, vagy vegetával, olykor húslevessel higítva, volt,hogy reszelt sajtot tettem bele. Szeretném színesíteni, szoktatni más ételekhez is. A gond az, hogy csak neki főzök minden nap külön, mert egyedül nevelem hétköznap, magamra nem főzök, csak hétvégén. Így nálunk nincs az, hogy azt eszi,amit a család is hétközben.Elég nehéz lenne egy adagban főzni nap mint nap pl.rakott zöldbabot, v.hasonlót neki.Azt meg nem akarom, hogy több napig uazt egye. De már ideje,hogy színesítsem az ebédjét és vacsoráját. Egyéb időpontokban már simán eszik kiflit, kenyeret, sonkát, sajtot, joghurtot, gyümölcsöket,lekvárt stb. Köszi előre is a tippeket!
2011. márc. 18. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Tésztás, rizses zöldség? Valamilyen hússal. Túrós tészta. A kislányom imádja a paszternákot, az avokádót azokon kívül, amiket írtál. Én többször csinálok neki finomfőzelékszerűséget, tehát többféle zöldségből. Van, hogy a párolt zöldség mellé az utolsó percekben dobok elnegyedelt almát. Azt is nagyon szereti így. Én is csak neki főzök minden nap. Kis adagban tényleg nehéz pl. rakott dolgokat csinálni, de azt Te is megeheted. Csak úgy kell fűszerezni. Rakott karfiol, rakott kelkáposzta, rakott krumpli (mondjuk nem kolbásszal, hanem pl. virslivel).
2011. márc. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magadnak miért nem főzöl? Szerintem egyszerűbb lenne, és a kicsi is azt látja, hogy anya is akkor és azt eszik, amit ő.


Néhány példa: brokkolis tészta sajttal, tejföllel.

Almaszósz krumpival, sült vagy párolt hússal.

Spagetti.


Az én lányom egy éves kora után kapott leveseket, nagyon szerette, ill. szerei. Jó sűrűre csináltam, sok zöldséggel, így volt hogy nem is kellett mellé más.

2011. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:

Szerintem is egyszerűbb lenne ha magadnak főznél és abból adnál a babának is.

Kis adagokat csinálj, hogy kettőtöknek elég legyen. Ha netán meg marad egy pici akkor azt le is tudod fagyasztani és ha olyan napod van, hogy nem főzöl akkor csak kiveszed a fagyasztóból, felmelegíted és ehettek is.

Az én fiam nagyon szerette a vegyes főzelékeket. Krumpli, répa, petrezselyem, borsó, egy két kocka tök, összefőzöm és pürésítem. Ha van már foga akkor nem kell pürésíteni sem, kisebb darabokban is megeszi.

A tésztákat is nagyon szerette: túrós tészta, krumplis tészta, sajtszószos tészta, tojásos nokedli (mikor készítettem nem tette rá borsot csak amit kiszedtem magamnak arra mert én sok borssal szeretem)

A kedvence a brokkoli volt minden formában. Levesbe, párolva husival, főzeléknek rántva, stb.

A rántott karfiolt is nagyon szerette. Én már ilyen idősen adtam neki olajban sült dolgokat is. Úgy örülnék ha most olyan jó étvágya lenne mint régen volt mert mostanában a nyers zöldségekre ment rá, rendes főtt kaját alig akar enni :S

2011. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen zokni van a babán ? :D Anyós is főzhetne cékla!!!-ból valamit.
2011. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!:)Igen, én is a rizses és tésztás ételekre gondoltam, hogy elkezdem nála, de ebédkor és vacsorára, amiben darabos van, kiköpködi és nem eszi meg. Kínáltam már sajátból, rizst, meg tarhonyát is pl. ,elfogadta csak 1-2 kanállal, de ebédre szükséges mennyiséget nem enne meg még!, mint a pürésített főzelékekből. Ha répa, vagy más zöldségdarabot hagyok a főziben, kiköpködi. Érdekes,mert kiflit, kenyeret, sonkát, sajddarabokat, péksütit, szívesen felcsipeget a tálcáról, de ez tízórai, meg uzsonna. Előbb utóbb ő is biztos mindenevő lesz, csak egyenlőre ágáll ezek ellen főétkezéskor.:( Hallottam, hogy van, aki a tésztaféléket és rizses zöldségeket is durvára összetörve adja. Próbáltátok így szoktatni? Amúgy 8 foga van már.
2011. márc. 22. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!