Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecskeméti alma/banán péppel...

Kecskeméti alma/banán péppel kezdhetem a kóstoltatást?

Figyelt kérdés

Az van ráírva,hogy 4 hónapos kortól.A babám 29én(most nem lesz 29-e :-) )lesz 4 hónapos.Várjam meg vele azt az 1 hetet,vagy adhatok már neki 1-1 kanálkával?És mikor?Csak anyatejes-szopi előtt,után vagy 2 szopi közt?

Férjem erőltetné a dolgot,hogy most már el lehetne kezdeni az ízek bevezetését.Igazándiból én még várnék vele a 6.hónapig.Vagyis amíg még úgy látom elég neki a tej.

Mit csináljak?Tapasztalat?

Uilyen ital nem jobb?Pohárból,kanállal?


2009. febr. 22. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Kóstoltathatsz, de keveset, ha nem megy, akkor várj pár napot megint.

Én igazán nem adnék banánt 1 éves korig sem a magok miatt, de ez elvi kérdés.

A legjobb viszont sima almalével kezdeni.

A férjed ne erőltesse, mert a baba gyomra nem áll készen megemészteni egyes dolgokat és csak sírás lesz belőle.

Az édeset amúgy sem kell megszoktatni vele, aztán meg cukros teával tömni, ahogy az apák gondolják, mert nekik az jólesne.

A baba etetése ha anyatejes, továbbra is maradjon az anya dolga!

Hacsak a párod nem gasztroenterológus.

2009. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia, mi is anyatejesek vagyunk( 8 és fél hos) és mi megvártuk a 6 hónapot.

én ugy tudom ha az van az üvegre irva h 4 hos kortol akkor az 5 hosnak adható,tehát mindig vissza kell számoni egyet a baba korábol és az a megfelelő.

szerintem várj még.most már mi is kiegészitjuk és a kecskeméti nagyon bevállt a húsi, a gyümölcs és italban egyaránt.

2009. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha te is úgy gondolod, elkezdheted, de én nem kezdenék banánnal. Én alma-krumplival kezdtem, az alma banántól fájt a pocikája. Én a tízóraira adtam neki, tejcsi előtt. Jó kóstolgatást.
2009. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elkezdheted, főként ha jó súlyban van! Almával kezd, aztán alma-krumpli, sütőtök. Ha valamelyiknél azt látod, hogy szinte ugyanúgy találod a pelusában, emésztetlenül, akkor azzal várjál egy hetet, addig ne add neki. Banánnal vigyázz, mert megfogja a székletet. Én banánt mindig őszibarackkal adtam neki, úgy nem volt probléma. Először csak 4-5 kanállal, aztán másnap 10 kanállal, ha semmi gond nincsen, akkor harmadik nap mehet annyi, amennyi jól esik neki. Először ne válts ki étkezést, két szopi között kóstolgassatok, úgysem fog annyit megenni elég sokáig még, hogy étkezést ki tudj váltani!
2009. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem adnék neki, minek azzal rohanni, hogyha elég az anyatej

?Az én fiam is anyatejes volt, plusz esténként pótoltunk tápszerrel, de én megvártam a 6 hónapot.Szerintem várj még, nem véletlen, hogy mostanában sokat hallani arról, h 6 hónaposan elég elkezdeni a hozzátáplálást. Sokan azzal jönnek, hogy bezzeg a mi időnkben már ezt-meg-azt ettünk ennyi-meg annnyi idősen.Akkor még ott tartott az orvostudomány, most meg ott, hogy várjunk ha csak lehet 6 hóig, főleg ha van anyatej!!!!

2009. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.A múlt kedden volt 6080g.A védőnő szerint lassan már el kellene vele kezdeni a kóstoltatást,mert szerinte csak "középkategóriás",meg szerinte már 3 órát simán ki kéne bírnia 2 kaja közt és a fiam igény szerint eszik 1,5-2-3 óránként,ahogy épp kéri.

Igen én se szeretném még terhelni a gyomrát,hiszen nagyon hasfájós/volt,még a borsós rizstől is fájt napokig a pocak.....meg a másik,még nem tud ülni,és így nehezebb is lenne megetetni-szerintem.De megvettem ezt az 1 üveget,mert apa ragaszkodott hozzá-de én nyűglődöm vele,ha fáj a hasa,nem ő!Tehát nem kínozom magunk,még egy kicsit :-)

2009. febr. 23. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!