Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki használja a két keresztnevű...

Ki használja a két keresztnevű babája második nevét?

Figyelt kérdés
Mi a másodki nevén hívjuk a fiunkat és sok a csodálkozó, érdekelne, hogy másoknál hogy van.
2011. márc. 16. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindkettőt használjuk a lányomnál, van, hogy a két nevéből kialakult becenevén hívjuk. Olyan is előfordult, hogy csak az egyik, vagy csak a másik nevét mondtuk, és tudta, hogy róla van szó. 2 és fél éves.
2011. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A lányom 2. neve Tünde, de csak becézett alakjában "használjuk" : tündérke, kistündérem stb.

Valszeg akkor is mondanánk neki ezeket, ha nem így hívnák, pusztán csak becézésből.


Nem tudom, nekem kicsit furi lenne a második nevet használni :-)

Ismerőskörben is van egy kislány, akinek az első nevét nem is használják, mert náluk a legkedvesebb név nem illett a családnévhez, ezért adtak "előre" egy olyat,ami a hangzásában megfelelő és illett a cs.névhez, és másodiknak meg amit szerettek volna és amit aztán kizárólagosan használnak. De nekem ez a megoldás is furi, nem tehetek róla. :-) Nálunk is volt számtalan név, ami felmerült mert nagyon tetszett volna, mégsem adtuk, mert nem illett a családnévhez.

2011. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csak a másodikat használjuk, és mi is kapjuk a csodálkozásokat, mikor kiderül, hogy két neve van, és ez a második.

A családunkban nem mi vagyunk ezzel az egyetlenek, az unokahúgomnak is két keresztneve van, és a másodikat használják. Még a családban sem mindenki tudja, hogy ez a kislány második neve.


Az a vicces, hogy a kisfiunk első neve ugyanaz, mint az apjáé, és a hivatalos helyeken előszeretettel hagyják le a második nevet. Ebből kifolyólag volt néhány érdekes esetünk: pl. az SzTK-ban mi következtünk, de csak az első nevét mondták a gyereknek és hirtelen nem esett le, hogy az én gyerekemről van szó. De még, hogy nekem! De az anyósomnak sem, akivel voltam! :-)

2011. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

apum a második nevét használja, az elsőt a családon kívül nem is ismeri senki.

volt osztálytársam aki szintén a második nevét használta.


én is használnám a másodikat ha nem az első lenne az ami leginkább tetszett :)

2011. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy nem csak mi vagyunk csodabogarak:O)

A fiunk az apja nevét kapta elsőnek és igazán csak a megkülönböztetés miatt adtuk a másodikat,de az első pillanattól azt kezdtük használni, pedig nem úgy terveztük.

2011. márc. 16. 22:38
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Sztem egy tök felesleges dolog két nevet adni egy gyereknek. Semmi értelme, csak bonyolít mindent (lásd SZTK-s eset).
2011. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2011. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Volt ilyen osztálytársam nekem is, meg jelenleg is van ilyen ismerősöm. Kicsit furcsa, mármint inkább szokatlan, de szerintem nem akkora dolog, hogy ezen fenn akadjanak:-)
2011. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Annyira természetesnek veszem kiskorom óta, hogy el is felejtettem, nem kell ennyire messzire mennem, anyukám is a 2. nevét használja csak, sokan nem is tudják, hogy van neki másik:-)

2011. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Néha biztos magyarázkodnia kell majd a gyereknek a nevét illetően. Nekem az egyik ismerősöm Misi Dani, a Danit használják, de ugye oviban, suliban bárhol mindenki "lemisikézi" és hát ekkor jöhet a magyarázkodás, hogy de én Dani vagyok...

Szóval nem akkora probléma, és még csak csodabogarak sem vagytok, de azért persze, hogy furcsa, mert nem ez megszokott. Ne lepődj meg, ha meglepődnek rajta. Szerintem is furcsa dolog.

2011. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!