Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korra múlnak el a...

Hány hetes korra múlnak el a sárgaság külső és belső tünetei? Sárgás bőr és szem, ill. aluszékonyság, nagy étvágy?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Változó. Kislányom még 1,5 hónapos korában is sárga volt. Leginkább a szemén látszott.

Az elején nagyon aluszékony volt, állandóan költögetni kellett. Ő 4 óránként evett már pici korától, a teát nem itta, így nagyon lassan tisztult. De ELMÚLT!!! Magától.

A doki írt gyógyszert, de eszem ágában sem volt beadni neki! Ne izgulj, el fog múlni!!!

2011. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Külsőre már alig látni, csak nagyon picit sárga a szeme fehérje, ellenben még mindig folyton alszik, én is költögetem 3 és fél - 4 óránként enni. Nálatok hogy volt? Mikor a külső jelek elmúltak, az aluszékonyság is azonnal megszűnt?
2011. márc. 12. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos erre már nem nagyon emlékszem. :(

De ahogy nőtt, egyre többet volt ébren.

Tényleg ne izgulj! Ha szopizik rendesen, hízik, akkor semmi gond!

Kislányom a szopizást is elég nehezen tanulta meg. Vagyis a cicit nem tudta rendesen bekapni. Ha sikerült, akkor pár perc után bealudt. Szinte sehogy nem tudtam felébreszteni, akármit csinálhattam vele. Ettől függetlenül fejlődött rendesen.

Húúú, nagyon sokat szenvedtünk... De elmúlt. Mindjárt 1 éves! :)

2011. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 1 hetesen visszakerültünk a kórházba sárgaság miatt, annyira aluszékony volt, hogy nem tudtuk felkelteni és a mentősök sem. Kapott sok infúziót és kék fényt, így 2 hetes korára már sokkal jobb volt, kb. 1 hónapos korára múlt el teljesen. Ha van elég tejed és eszik is a baba, akkor ne izgulj!! Nekem nem volt, de ezt a fene nagy anyatejpárti okosok nem értették meg, nem kaptunk tápszert és majdnem nem is írom milyen vége lett......
2011. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úristen! Remélem, most már jól vagytok!
2011. márc. 13. 13:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, köszi, már 7 hónapos nagy lány és minden rendben van vele! :) De soha nem fogom elfelejteni azt a másfél órát, amíg nem tudtam mi lesz vele... Ahogy 1 hetesen a mentő száguldott velünk a kórházba és közben csak imádkoztam, hogy ne vegyék el tőlem az égiek, aki egy hete akkor még a hasamban volt.:( Na de hála Istennek minden rendbe jött, és nyoma sincs a kezdeti nehézségnek, azt leszámítva, hogy azóta még aggódósabb vagyok. Szóval ha fel tudod ébreszteni és eszik is rendesen, akkor nincs gond, mert a kakival távozik a bilirubin, lényeg a sok folyadék. És egyébként kb. 2-4 hetes korra már elér egy olyan fejlettségi szintet a vér-agy gát, hogy már nem tud maradandó károsodást okozni a sárgaság.
2011. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!