Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lázas egy baba?

Mikortól lázas egy baba?

Figyelt kérdés
Mármint fokban értem. Most le kell vonni fél fokot, vagy nem? Mikortól kell neki kúpot adni? Azért kérdezem, mert 2 doki mást-mást mondott és kíváncsi vagyok tapasztalt anyukák véleményére is. Köszönöm!
2011. márc. 10. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a korházban és a dokink is azt mondta hogy popóban mérve 38,5 -töl kell kúpot adni, az már láz. addig csak höemelkedés.

Máshol rá kell számolni kb fél fokot. nekünk van fenékbe mérös de azt csak akkor használom ha 37 felett van fülben.

2011. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A testfelszín és a maghőmérséklet között 0,5 C fokos különbség van, ezért a végbélben vagy szájban, fülben mért hőmérséklet magasabb, mint a hónaljban mért.


Csecsemőknél, kisgyermeknél a végbélben mérjük a lázat. A hőmérőt addig kell a popsiban tartani, amíg a hőmérő higanyszála még kúszik felfelé, a mért értékből fél fokot levonva kapjuk meg a valós hőt.


Nagyobb gyermekeknél nyugodtan mérhetjük a lázat hónaljban, erre a célra a higanyos és digitális lázmérők egyaránt jól használhatók. A normális testhőmérséklet 36-37 C fok között van, 37 C fok felett hőemelkedésről, 38 C fok felett lázról beszélünk.

2011. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nézd az én kicsi fiam 37 foknál már nagyon rosszul van, sír, fetreng, felkelni sincs kedve és tűzforrónak tűnik. És mérem neki bárhol, bármilyen hőmérővel 37 fok. Neki ezt már csillapítani kell, mert különben szó szerint szenved.

A nagyobb 39.5-nél kicsit kipirosodva játszott- jó neki ezt csillapítottam, mert magas, de 39 fokig szinte jele sincs a láznak.

Tehát az én tapasztalatom teljesen egyéni a dolog.

A láz egyébként nem baj, természetes védekezés része, ezért nem is biztos, hogy fokokhoz kell ragaszkodni. 38.4-nél nem csillapítok, 38.5-nél igen.

Én csecsemőnél csillapítanék37.5 felett, este szinte teljesen mindegy mennyi, enyhe hőemelkedésnél is adnék, hogy pihenni tudjon. Napközben várnék, hogy merre mozdul, ott lehet kivárnám, hogy 38.5 fölé menjen.

és még nem említettem a lázgörcsöt, mert ha felmerül, hogy hajlamos rá vagy 39 körül már nehéz csillapítani neki, akkor szintén bármennyi azonnal csillapítanék, akár hőemelkedést is.

2011. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!