Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kérik az óvonők a...

Miért kérik az óvonők a szoknyát bentre az óvodába?

Figyelt kérdés
Azt szeretnék hogy a gyerekek szoknyában legyenek, de hát abban nem tudnak úgy mozogni, játszani. Miért kell egyáltalán?
2011. márc. 9. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is volt, hogy vittem be a lányaimnak, mert a többi kislányon meglátták,nekik is kellett. Akkor hetekig hercegnőset játszottak. Olyan szoknyát vigyél, ami kényelmes.
2011. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért kérik, mert a gyerekeknek kényelmesebb a szoknya, mintha nadrágban lennének. Amúgy is meleg van az épületben és legalább szoknyába nem izzadnak bele. De tudok olyan ovit ahol a fiúknak is kellett, mondjuk ez már túlzás.
2011. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
meleg van és a harisnya+nadrág meleg együtt
2011. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Fiúknak szoknya????? Jesszusom, az meg milyen ovi lehet????

Miért nem lehetnek abban a gyerekek (fiúk, lányok), amiben szeretnének és ami kényelmes nekik? Vannak olyan kislányok, akik szinte csak szoknyában hajlandóak járni és vannak, akik szeretik a nadrágot.

Nálunk az oviban télen a fiúk harisnyában és rövidnadrágban vannak bent, kintre pedig csak ráveszik az overált.


Amúgy én nem vagyok egy szoknyás típus, ezért sem értem, hogy nem fagy be a fenekük a lányoknak és a nőknek télen és a hidegebb napokon??? Azért egy harisnya nem ugyanaz, mint egy nadrág. Ráadásul ha leülnek, főleg a homokozóba pl, még a szoknya is felcsúszik legtöbbször.

Szóval nekem ez magas :)

2011. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Néhány budapesti magánóvodában minden gyerektől (lányoktól és fiúktól is) szoktak kérni szoknyát, de azért ez nem általános, szerencsére.


Minden oviban meleg van és nadrágban, harisnyában megfőnének a gyerekek, ezért jobb szoknyában lenniük, gondolom ezért.

2011. márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Fiúnak tuti, hogy nem vinnék be szoknyát! Semmi esetre sem. Akkor ott van a rövid- vagy térdnadrág.
2011. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 03-11 08:00

válasz

Csak magánovikban kérték? A mienk önkormányzati ovi, de nem tudom nekik miért fontos ennyire.

2011. márc. 16. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányoknak szoknyát,fiúknak pedig rövidnadrágot szoktak adni, alá pedig egy pamutharisnyát.De ismerek olyan szülőt aki a fiúra is szoknyát ad bentre és abban játszik,bár azért ez ritka eset. :) Megkérdezted már az óvonőt hogy miért kell?
2011. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én óvónő vagyok egy állami óvódában,kérni soha nem kértük a szoknyát,de tény,hogy a lányok nagyon szeretik.Egy okból nagyon praktikus ilyenkor télen,mert bent tényleg meleg van,kényelmes nekik a harisnya meg a szoknya,ha meg visszük ki őket a harisnyára ráhúzzuk csak a kinti meleg nadrágot és kész is.De,hogy ezt kötelezően kérek,ezt én óvónőként sem értem és nem is hallottam még ilyet.Ha megtudod az okát,írd meg majd kérlek.
2011. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azt hiszem ez csak praktikum a részükről. Bent elég a harisnya egy kis szoknyával, aztán ha kimennek, akkor csak felhúzzák a nadrágot, lekapják a szoknyát és kész is. Gondolj bele, hogy mennyi ideig tartana úgy felöltöztetni őket, hogy leveszik a nadrágot és a zoknit, majd felhúzzák a harisnyát, másik nadrágot és úgy tudnak kimenni. Egy-egy csopotnál ez akár fél óráig is eltarthat.
2011. márc. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!