Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mertetek elmenni csak...

Mikor mertetek elmenni csak 1-2 órára először valahova baba nélkül?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

8 napos volt akkor a fiam!

Intézni kellett az anyakönyvi kivonatát!

2011. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Születése után már két-három héttel két szopi között előfordult, hogy a férjem vagy a nagymama vigyázott rá. Muszáj volt elintézni a családi pótlékot, anyaságit stb, meg boltba és dm vagy kozmetikába szaladtam el.
2011. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Szerintem ez gyerekfüggő, meg persze az is fontos, hogy szoptatsz-e. Mert ha igen, akkor nem nagyon van lehetőséged két óránál tovább ellenni. Ha viszont cumisüvegből iszik, kicsit könnyebben elvan nélküled. De mint mondtam, ez gyerekfüggő,mert például az én fiam annyira anyás volt, hogy egy óra után már nem lehet vele bírni. Persze, ez ahogy nő, egyre jobban kialakul, csak bírd kivárni :D
2011. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Amíg anyukám segített, egyszer én is elrohantam Dm-be meg ilyen helyekre egy órára, akkor lehetett 2 hetes. De azóta nem merem másra hagyni, pedig lenne kire, csak túlságosan féltem és anyukám az, akiben 100%-ig megbízom (abból a szempontból, hogy tudja, mit mikor kell csinálni), ő meg most másik városban van:) Pedig jó lenne, egyrészt kimozdulni, mert már nem bírom a bezártságot, másrészt pedig lenne 1-2 dolog, amit venni kellene, a férjem meg mindig mást hoz, hiába készítek neki listát:)

Már arra is gondoltam, hogy hétvégén bemennénk a belvárosba (váci utca pl.), amíg a fiúk a levegőn vannak és berohannék pár üzletbe:) Plázába nem merek, még járvány van...

Ti hogy oldottátok meg?

2011. márc. 7. 12:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még csak 5 hetesek vagyunk:)
2011. márc. 7. 12:01
 6/13 anonim ***** válasza:

3 hós koráig 3* fordult elő! (karácsonyi bevásárlás.... ügyintézés)

Utána mikor már látszott hogy nagyon ragaszkodik nem tudtam másra hagyni, nem volt szívem! (De ez az én túlzásom szerintem)

Pont 1 éves volt mikor nyelvvizsgázni mentem, akkor az apukájával volt addig!

De 14 hós volt (becsípődött a hátam) a férjem bevitt a kórházba, 4,5 órát voltunk ott, és akkor jöttem rá, hogy nagyon imádják egymást a nagyival....(addig is tudtam, csak beszari vagyok)

Szóval azóta heti 3* járok úszni, és kettesben is voltunk vásárolni a férjemmel egy egész délutánra!


De tudom hogy én túloztam el ezt az időt, nem kelett volna ilyen bizalmatlannak és félős anyának lennem!De majd a másodikkal okosabb és ügyesebb leszek! :)


15 hós a kislányom, és már sokat van a nagyiéknál, vagy itthon nálunk a naygival!

2011. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!Az lemaradt hogy még mindig szopik!

És hogy mi hármsaban jártunk így mindenhova, szóval nem zárkóztunk be!

Napi kétszer sétálunk, és az apukájával is megyünk akár napokra is!Szóval mi inkább ilyen mobilisak lettünk!

De most már egyszerűbb!

De 3 hós korától 12 hós koráig én nem voltam nélküle sehol!

2011. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia,


az én kisfiam sajnos nem szopott, fejtem és cumisüvegből kapta így úgymond "mobilabb" voltam. mivel nálunk minden hivatali ügyet én intézek azt hiszem 4 hetes volt, amikor először hagytam a mamákra. viszont mivel minden nagyi, sőt dédi is él, ráadásul velünk egy városban így hetente többször van 1-2 órát valamelyikőjüknél :) most már 2 éves elmúlt, többször aludt is a nagyszülőknél, így ha néha szeretnénk Apával kikapcsolódni van rá lehetőségünk.


Ági

2011. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Cumisüveggel picit könnyebb:)

Én egyelőre csak szoptatok meg nem vagyok cumi párti, és két dolog miatt nem tudnám hagyni az anyós nagyira pl. Egyrészt, még nincs annyi tejem, hogy felesleges lenne, másrészt, ha le is fejnék, akkor is kanállal kellene etetnie, ő meg nem nagyon ért hozzá sajnos...

Ezért is gondoltam, ha csak 1 vagy max 1,5-2 órára hagynám ott, akkor gond nélkül menne-e a dolog? Mert mi igaz igény szerint szopizunk, de ez általában 3-4 óránként van, akkor is kéri.

2011. márc. 7. 12:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia. én 8 hetes korában 1 szer hagytam apára, amikor a hathetes kontrollra mentem vissza másik városba. Kb. 3-3 és fél órára. Ez egy alkalommal tápszert kapott, egyébként csak anyatejes.

Tegnap volt 4 hónapos, ennek örömére már 3 óra hosszára elmentem szórakozni:-)a busójárásra, addig a nagyszülők vigyáztak rá, nagy örömükre. De a következő etetésre otthon voltam.

2011. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!