Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet az almareszelőn...

Mikortól lehet az almareszelőn lereszelt pépet is adni a babának?

Figyelt kérdés
2008. febr. 3. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet már egész korán is (20-30 évvel ezelőtt már 2-3 hónaposan adtak), de a babádnak az a legjobb, ha 6 hónapos koráig csak anyatejet kap, semmi mást (teát sem).

Ha tápszeres, akkor is érdemes megvárni a 6 hónapos kort, de ha szükségét látod, ebben az esetben 4-5 hónaposan már lehet kóstolgatni.

2008. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy régebbi babás könyv szerint etetem a fiam, így ő már 3 hónapos kora óta kapja, és nagyon szereti is. Ezzel ártani nem tudsz neki, hiszen ez víz, gyümölcscukor és vitamin. Erőltetni nem kell, de ha elfogadja, nyugodtan adhatod neki két étkezés között már egészen korán.

De persze ha úgy látod jónak, akkor ne adj neki fél éves kora előtt semmit, sokan csinálják így, bár szerintem ez nem árt neki, sőt, így hamar elsajátítja, hogy kell picit sűrűbb dolgokat nyelni.

2008. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, hozzá akartam még tenni, hogy nálunk ettől nem szopik kevesebbet, de ha azt tapasztalod, hogy nálatok csökken ettől az étvágy, akkor inkább várj még vele egy kicsit.
2008. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!