Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maltofer cseppekkel kapcsolatb...

Katus007 kérdése:

Maltofer cseppekkel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hós és napi 12 cseppet írt fel neki az orvos.

Kétnapja szedjük,de máris székrekedése van,fáj a pocakja és csak a hőmérőzés segít.Másnál volt ilyen?

Létezik valamilyen praktika, hogy ne kelljen hashajtót adni neki?

Esetleg kevesebet adjak belőle?

Már kóstolgatjuk a gyümiket.


2011. márc. 4. 06:58
1 2
 1/11 kisnita ***** válasza:
Az én kisfiam már elvolt egy éves mikor először kapott Maltofert étvágy javítás céljából. Egy picit neki is fogta a székletét, de nem volt annyira durva. Viszont szinte fekete volt tőle a széklet annyira elszínezte. Ha már kap gyümölcsöt székrekedésre próbáld ki a szilvát, szilva levet, esetleg szilvás bébi ételt hátha az segít. Ha nem akkor muszáj leszel elvinni orvoshoz és kérni hashajtót. A Laevolack úgy tudom már adható ilyen korban. Mért kapja a Maltofert a kisfiad?
2011. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vashiányos,

sajnos terhesen én is az voltam, ezért ő így született.

2011. márc. 4. 08:17
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy az étvágya nagyon rendben van, már 8 kilós.

Nem kövér 72 centi,kis vasgyúró.

2011. márc. 4. 08:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk napi 5 csepp is nagyon megfogta!Így abbahagytam és megkezdtem a hozzátáplálást!:(
2011. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk vérkép nélkül írt fel egy doki, csúnya vége lett... kórház, beöntés... Nagyon rossz emlék. Minden orvos meg volt döbbenve, utólag én is. Neked vérkép alapján írták fel?
2011. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 hónaposan csak megelőzésképpen írta fel, napi 8 cseppet (ha jól emlékszem). Az én fiamnak is megfogta a hasát, ezért én csak 2 naponta adtam. Nekünk vérképet nem néztek, de a doki szerint nem volt baj, hogy lecsökkentettem. Hívd fel az orvosod, és kérdezd meg, hogy mi lenne, ha csak 2 naponta adnád. 6 hónapos korra kiürül a vastartalékja a piciknek, ezért kell utánpótlás, de nekünk elég volt 2 naponta adni. Én is vashiányos voltam terhesen, sőt az előtt is alsó határon mozogtam.
2011. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia!


Mi is szedjük már pár hete, de az orvos azt mondta, hogy csak annyi cseppet adjak a kicsinek, ahány kiló. Egyelőre nem okozott semmilyen problémát.

2011. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk vashiányt állapítottak meg és mi 2-szer 10 cseppet adunk neki és hál istenek nem fogta meg a székletét csak fekete lett neki de a cél érdekébe muszáj adni meg az étvágya is javul tőle ami szintén rossz volt.
2011. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi is mindketten vashiányosak vagyunk,én évek óta.a fiammal voltunk vérvételen,és sajna ő is az.Ő is maltofert kap,az orvos azt mondta nyugodtan kimaradhat akár 3 nap is ,ha gond van a kakilással.
2011. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kisnita ***** válasza:

Első vagyok.

Nekünk is volt vérkép előtte. Egy picit volt alacsony a vas mint a normál érték, de a dokinő azt mondta ez még nem is lenne baj viszont mivel alig evett és fogyott is étvágy javítás céljából felírta. 2x napi 20 cseppet kellett neki adnom. Másodszorra azért írta fel mert túl sápadtnak találta a gyereket. A családban nincs vashiányos én sem voltam az a terhesség alatt, sőt még több is volt a vasam a kelleténél mert zsákszámra ettem a fagyasztott meggyet :) Viszont a párom és a családja elég fehér bőrű, a fiunk is olyan ezért sápadtabbnak tűnik. Nem bánom, hogy felírta a dokinő mert amíg kapta meg utána kb 2 hétig evett rendesen, azóta megint alig eszik valamit. Legközelebb ha arra járunk megkérdezem kaphatunk-e megint mert mikor utoljára szedte hízott is egy kicsit. Lenne hova híznia mert 19 hós és alig 10 kg a 83 cm-hez.

2011. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!