Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a babám, sajnos csak...

8 hetes a babám, sajnos csak tápszert kap. Örökösen nyúznak h. teáztassam, szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szomjoltásra pár korty szerintem kellene.
2011. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tápszer mellé szerintem kell a folyadék. Az én kislányom ugyan már 11 hónapos, reggel és este kap tápszert, utána mindig igényli a folyadékot is.
2011. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tápszer után kell a folyadék. Az neki étel, márpedig evés után te is inni szoktál. Adj neki cukormentes teát, de még jobb,h ha vizet. Ha nem fogadja el, akkor gyümölcslevet. Én házilag turmixoltam vagy facsartam narancsot, almát, banánt, leszűrtem (nincs gyümölcscentrifugám), 1/3 gyümi - 2/3 víz arányban felhígítottam baba/forralt vízzel és itta gyönyörűen.
2011. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én picim a kezdettől kapott tápszert, 3 hónapig volt valamennyi tejem is. Csak azt írnám le, amit a védőnő és a doki mondott: nem kell a tápszer mellé víz, mivel a nagy része eleve víz. Úgy van kitalálva, hogy akárcsak az anyatej, a baba folyadékigényét is kielégítse. Nagy nyári melegben lehet mellé adni egy kis vizet, na de most tél van...
2011. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen nekem is ezt mondta a védőnő, h. nem kell mellé, víz, ha rendbe van a pisije. tea meg főképp nem....

de a víz szerintem nem árthat....lehet h. azt kipróbálom :)

2011. márc. 2. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem kellett mellé a tea pedig nyáron született.
2011. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még egy fontos szempont a tea/víz adásával kapcsolatban: elveheti a baba étvágyát és kevesebbet fog enni a számára sokkal hasznosabb anyatejből/tápszerből. Az én babám kb 4 hónapos volt, amikor először adtam neki vizet, de csak azért, mert olyan kis haspók volt néha, hogy púposra ette magát, és már attól féltem, hogy túlterhelem a gyomrát. Egyébként is 1 kg-t hízott havi átlagban :) De ha éhes volt, és nem szomjas, nem is fogadta el. A plusz folyadék akkor kell majd, amikor elkezded a hozzátáplálást.
2011. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!