Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kapjuk a 15 hós oltást...

Gica04 kérdése:

Ma kapjuk a 15 hós oltást nagyon félek sok rosszat hallottam róla. Mit tegyek oltás után? Mit adjak neki? Megkönnyíthetem valahogy a fájdalmát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oltás maga nem fáj a babának. Kúpot ne adj, mert a láz 7-10 nap múlva jelentkezik. A fiamnál a 9. napon jött a láz nagyon hírtelen. 39 felett volt a láza majdnem 1 napig. Kúpoztam, hűtőfürdőztem, vizes törölközőt cseréltem felváltva. A Nurofent kihányta kétszer, úgyhogy az nem jött be. Mondták, hogy durva lázra számítsak, de ez minden képzelőerőmet felülmúlta.
2011. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostanában sok kérdést láttam itt a 15 hós oltással kapcsolatban,ezt is valaki elkezdte "felfújni" aztán egymást ijesztgetik az anyukák.Nem lesz semmi baj,ne félj tőle!A lányom a 15 hós oltással egyszerre kapta a Prevenar utolsóját,a harmadikat,nem volt semmi gond,picit nyügi volt de ennyi.Szerencsére nem lázasodott be,úgyhogy túléltük mindenféle rossz nélkül!Ne aggódj!
2011. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,még annyit akartam,hogy minden baba máshogy reagál,van aki durván belázasodik,van aki egyáltalán nem.Nos,mi az utóbbihoz tartoztunk.
2011. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj feleslegesen. Ha lázas lesz, akkor csillapítod. Ennyi. Oltás után ne csinálj semmit, nekem is azt mondták, 7-10 nap múlva lehet láz, nátha vagy kiütés. Fiam is egyszerre kapta a Prevenarral. Utóbbitól este volt egy kis hőemelkedése, de a mi dokink 38 fok alatt nem javasolja a lázcsillapítást, úgyhogy nem adtam semmit.

Olyan 10 nap múlva meg bedagadt egy picit a füle mögött, de gondoltam, hogy az oltás mumpsz elleni része miatt van, így nem rohantam vele a dokihoz a sok influenzás közé, hanem csak megfigyeltem a puklit. Láza nem volt abszolút, olyan 3 nap alatt a pukli is eltűnt :)

Annyit ajánlottak, hogy ilyenkor az oltás után egy-két hétig ne menjünk tömött helyekre (bevásárlóközpont stb.) ha lehetséges, mert ilyenkor legyengülnek és könnyen összeszednek valami mást is, amitől aztán tényleg lázasak lesznek. Én ezt meg tudtam tenni, mert csak egy gyerek van (még) :)

2011. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, összesen 3 ismerősöm gyereke kapta mostanában ezt az oltást, + az enyém. Ebből egy lett lázas (ő nagyon, szintén 39 fok), egy náthás, a fiamnál a pukli, egy kislánynál meg semmi. Csak egy kis statisztikának :D
2011. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam majdnem minden oltás után produkált minimum egy hőemelkedést, uh most is fel voltam készülve, hogy az oltást követő második héten lesz vmi, de semmi.
2011. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát végül is 1 hetet csúszunk az oltással, mert antibiotikumot szedett 1 hétig a fülére és a dr-nő azt mondta h gyógyul de nem oltja be most. Köszi a hozzászolásokat!
2011. febr. 25. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!