Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor/hány hós kortól/ adtátok...

Mikor/hány hós kortól/ adtátok babátoknak a következő ételeket?

Figyelt kérdés

-rántásos főzelék/tehát nem krumplival sürített/

-parizer, gépsonka

-májkrém

-medvesajt

-danonino, túró rudi belseje

-tésztafélék

-káposzta, karalábé stb...amik fújnak

-és sima csapvizet?

Köszi előre is a válaszokat!


2011. febr. 23. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. 8 hónapos kortól (de én nem rántani szoktam, hanem habarni - natúr joghurt + liszt, illetve 10 hós kortól tejföl + liszt)

2. parizert mi sem eszünk, sonkát viszont már 8 hónapos kortól kapott (Lidlben veszem, Twinner márkájú, színhúsból van, csirke- és pulykasonka, nincs benne bőrke és hasonló szemetek)

3. májkrémet házit már 7 hónaposan (amit én csináltam resztelt májból), boltit olyan 9-10 hónapos kora körül kapott először

4. medvesajtot szintén nem veszek, hanem Lidlben kapható From'dor márkájút, amiben nincs tartósító, és alig sós, nem úgy, mint a camping és hasonlók - 8 hónapos kortól szintén

5. danonino és túró rudi belseje 8 vagy 9 hónapos kortól, már nem emlékszem pontosan

6. tésztaféléket - csakis durumot 8 hónapos kortól

7. káposztát talán karácsonykor evett először (töltött kápit, akkor már 15 hónapos volt), karalábét valahogy 10-11 hónapos kora körül főztem neki először

8. csapvizet 1 éves korától kap

2011. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

10 hónaposak leszünk 27-én, de 8 hónapos korától kapja a rudit, felvágottakat(zala, párizsi). Májkrémet kb. 2 hete kapott, tésztát tegnap evett először.

Szerintem adtam volna neki előbb is ezeket, de nagyon cicirajongó, szinte csak cicizne!Folyadékot pl. nem is fogad el. A többit még nem próbáltuk!

2011. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

-rántásos főzelék/tehát nem krumplival sürített/ 8 honap

-parizer, gépsonka 8-9 honap

-májkrém 10 honap

-medvesajt 8-9 honap

-danonino, túró rudi belseje 9 honap

-tésztafélék 8 honap

-káposzta, karalábé stb...amik fújnak 9 honap

-és sima csapvizet? 7 honap

2011. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

rántásos főzelék. 9-10 hónaposan,


parizer, gépsonka: jóval 1 éves kora után...


májkrém: boltit 2 évesen, házit 10 hónaposan,


medvesajt: 1,5 éves kora körül (inkább sima sajt, amiben nincs aroma...)


Danonino, túró rudi belseje: Danoninot még soha!(2,5 éves!!!!), Rudit 1 éves kora után, akkor már csokival, de csak nagyon-nagyon ritkán..


tésztafélék: durum tésztát 9-10 hónapos kora óta, tojásosat 1 évesen,


káposzta, karalábé 11 hónapos kora óta kapja, soha nem volt tőlük baja...


csapvíz: forralva 6 hónapos kora óta, forralás nélkül 10 hónaposan... Nálunk nagyon jó minőségű a víz, nem a Dunából való...

2011. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lassan egy évesemnek még csak a káposzta, karalábé, kelkáposzta stb. kategóriát adtam a felsoroltak közül. A csapvizet még mindig forralom. A többit még nem kapta, de én tisztában vagyok vele, hogy már túl óvatos vagyok....
2011. febr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

13 hónapos koráig evett tejterméket (most majdnem 16 hónapos), azóta tej- és tojásmentes diétán van, de azért leírom, hogy volt vagy lenne, ha ehetne:


-rántásos, pontosabban habarásos főzelék: 7,5 hónapos kortól pirított liszteset, bő egy hónap múlva joghurt+liszt

-parizer, gépsonka: nem adok neki rendszeresen, a mamáknál evett már 1-2-szer jobb minőségűt, olyan 1 hónapja

- májkrém: boltit még nem kapott (nem is tervezem), házit olyan 10 hónapos korától

medvesajt: 10 hónapos kora után próbáltam, nem igazán jött be neki

- Danonino, Túró Rudi: nem evett 13 hónapos koráig, Danoninót tuti nem is enne még, a Túró Rudi belsejét a mamáknak biztosan engedném néha, de itthon inkább csinálnék neki valami hasonlót (szeretek pepecselni a kajákkal)

- tésztafélék: 8 hónapos korától tojás nélkülit, és nem volt alkalmunk áttérni a tojásosra, de 13 hónapos kora körül terveztük

- káposzta stb.: melyiket, mikor, de 9 hónapos már elmúlt

- csapvizet: itthon még nem kapott, nem javasolják (sok benne a vas-oxid és a baktérium), annyira jó a víz, bár én is olvastam, hogy Mo. teljes területén jó, iható csapvíz van.

2011. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rántásost anyatejesemnek egy év után, táposomnak doki tanácsára már 9 hó körül.

PArizert, gépsonkát 1 év után

Májkrémet 1 év után

Medvesjatot még soha nem ettek...

Túró rudit kb 2X evett a lányom, de ha adnám is másfél év után

Tésztafélét-babatésztát már 8-9 hótól, rendes tésztát 1 év után

K betűsöket 8 hótól

Sima csapvizet elsővel fél év rémlik, a másodikkal msot egy évet mondott a doki, tartottam.

2011. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

-rántásos főzelék/tehát nem krumplival sürített/ : 10 hós kortól, bár én magunknak is inkább keményítővel sűrítek

-parizer, gépsonka : mi sem esszük egyikes sem, csak színhús sonkát kap 11 hós korától, de azt sem szereti

-májkrém : még nem kapott

-medvesajt : ez és a Boci krémsajt a kedvence, 11 hós korától adom

-danonino, túró rudi belseje : danonino-t nem is tervezek adni, inkább Cserpes joghurtot eszünk, túró rudi belsejét 10 hós korától néha-néha

-tésztafélék : bio tönköly 8 hós korától

-káposzta, karalábé stb...amik fújnak. karalábé 8 hóskortól (húslevesből), kelkáposztát, kelbimbót 10 hós, karfiolt 8 hós korától.

-babot, lencsét, sárgaborsót 1 éves korától

-és sima csapvizet? még nem kapott

14 hónapos a fiam.

2011. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-rántásos főzelék/tehát nem krumplival sürített/: 10 hónapos korától

-parizer, gépsonka: 1 éves korától, de csirkemellet

-májkrém: még nem evett

-medvesajt: még nem evett

-danonino, túró rudi belseje: danoninot még nem evett, rudi belseje 10 hónapos korától

-tésztafélék: 1 éves korától

-káposzta, karalábé stb...amik fújnak: még nem nagyon evett, viszont töltött káposzta belsejét 1 évesen.

-és sima csapvizet? felforraltat 1 hónapos korától, a tápszeréhez, amúgy ásványvizet iszik

1 éves kislány anyukája

2011. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

-rántásos főzelék/tehát nem krumplival sürített/ : nem tervezem 1 éves kora előtt, magunknak is habarok inkább

-parizer, gépsonka : mi sem esszük egyiket sem, csecsemőnek pláne nem adnám

-májkrém : még nem kapott

-medvesajt : még nem kapott, talán egy éves kora után

-danonino, túró rudi belseje : danonino helyett humana babajoghurtot kap (nem drágább 4*100 g 295.- Ft), túró rudi belsejét 8 hós korától néha-néha

-tésztafélék : bio teljeskiörlésű durum 7 hós

-káposzta, karalábé stb...majd 10 hós kortól, kelbimbó, karfiol 8 hó

-és sima csapvizet mi sem iszunk.(Forralom.)

8,5 hónapos a lányom.

2011. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!