Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy mostanában...

Lehetséges hogy mostanában valamiért étvágytalan a 4 hós babám?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam, még tápszeren van, j.héttől megpróbálunk uj izeket adni neki, de 2-3 hete a tápszert is alig eszi! Jelenleg 180 ml-t kap, kiindulok pl. a mai napból idáig, éjjel fél2-kor evett 180-at, aztán ivott rá egy kis teát kb.40 ml-t, elaludt, felkelt negyed7-kor férjem teát adott neki, (ezért mérges is voltam, mert sztem kaját kellett volna, de nem keltett fel sajnos!), igy 6.50-kor csináltunk neki tápot, 180-at, abból tán ha 20 ml-t megevett, sztem ez egy nagy semmi, utánna 9.25-kor evett, 180-ból 160-at megevett, és most akartam neki adni, 13.00kor, 12.45-kor és ahogy a szájába tettem a tejet, már sirt, szinte ordított!

Más alkalommal is voltunk ilyen helyzetben, akkor nem teázott be, de mégis keveset evett! Mikor 3 honapos volt, akkor meg mindig sirt még a kaja után, ami kevés volt neki! MOst meg nem kell, vagy keveset eszik!

Ezt nem értem mi van vele, más babája is van, volt hasonló helyzetben? Találtatok valami megoldást?


2011. febr. 23. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem éhes? Elég nagy a lyuk a cumin? Foga jön?
2011. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, a cumivan nincs gond, 3 lyuk van rajta, aventből rendeltem kimondott 3+ felettieknek! Inye nincs bedagadva! Érdekes hogy 4 órát kibír evés nélkül????
2011. febr. 23. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:

vannak olyan babák akik egy idő után már csak 4 óránként éheznek meg!

2.az én babám most 9,5 hós és ő most iszik meg 180 ml tápszert,3-4 hónaposan volt,hogy csak 90-100 ml anyatejet evett egyszerre(akkor még volt tejcsim)

3.egy idő után már nem gyarapszanak olyan gyorsan,lelassul a növésük,nem igényelnek annyi kalóriát!majd ha jobban mozog akkor megint változni fog csak akkor már esznek szilárdat!

4.ne erőltesd ha nem kell neki mert az nem jó!

2011. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

azt elfelejtettem kérdezni,hogy milyen teát iszik??,mert ha cukrosat akkor az is telíti de az csak egy üres kalória viszont az étvágyát el tudja venni!

Én nem adtam neki soha teát,vizet iszik,ha szomjas megissza azt is hidd el,illetve ha csak tápszert iszik még akkor neki az elég bőven folyadéknek nem nagyon kell nekik külön tea még rá!

2011. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk három és fél hónaposan volt ugyanez. Két-három napig alig evett, sírt, ha a cumisüveget a szájába raktam. Aztán egyszer csak elkezdett megint rendesen enni. Azóta sem tudom, miért volt ez.. Most is vannak néha napok, mikor kevesebbet eszik.
2011. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hipp édeskömény teát iszik, nagyon szereti!
2011. febr. 24. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Az én kisfiam is 4 hónapos, és nálunk dettó ugyanez megy.

Tápszeres az enyém is és ugyanúgy teázik mellette (Hipp gyermektea). 1-2 hete nem eszik rendesen, (eddig 130ml volt amit evett, 4 hós kort betöltve 180ml-t kezdtünk adni neki) Van, hogy 5 óránként kér csak enni, akkor sem eszik meg mindent... van, hogy 30-40ml-t hajlandó enni és alszik tovább. Este már nem is csinálok 90ml-nél többet, mert úgysem eszi meg. A kérdésedre a válasz pedig 3 okból lehet:


1. Fogzás miatt gyakori az étvágytalanság (ha tömi a kezét a szájacskájába, folyik a nyála már ennek a jele)


2. A picik vaskészlete 4 hónapos korra fogy el, emiatt vérszegények a babák. Ettől is étvágytalan lesz. (Nem kell megijedni, ez rendeződik, amint elkezded nála a hozzátáplálást)


3. Ha 7 kg-ot elérte és mellette 68-71 cm-es rugikat hordtok (akkor nagy babának számít) egy bizonyos súlynál beérik magukat és nem kérnek sűrűn enni.


Hozzátáplálással kapcsolatban: Én ugyanezért adtam az én fiamnak egy kis HIPP bio barack-banán bébiételt. Másnap a szája körül és a homlokán apró, pici kiütések jöttek ki. A védőnőnk (aki mellesleg nagyon érti a dolgát) azt mondta, hogy nem javasolja a hozzátáplálást 5 hónapos előtt, de a legjobb ha fél éves kortól kezdenek a picik pépezni.

Addigra rendesen kifejlődik a bélrendszer ahhoz, hogy gond nélkül megeméssze a papit, illetve azt is mondta, hogy 6 hónapos koráig a tápszer is fedezi a baba szükségleteit.


Remélem segítettem valamit. Jó egészséget nektek!

2011. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(utolsó vagyok)


Olvastam a teával kapcsolatos hozzászólásokat és arra még reagálnék:


A tápszer egyáltalán nem elegendő a folyadékbevitel szempontjából, legalábbis a székletürítéshez biztos nem. A tápszer eleve nehezebben emészthető mint az anyatej, nagyon jól teszik, hogy édeskömény teát ad a picinek, minimális cukrot tartalmaz, ami a székletet puhítja. Nekem sajnos az édeskömény nem jött be, mert van egy olyan tulajdonsága, hogy van akinek hasfájásra jó, van akinek meg csak rosszabb. Nekünk az utóbbi volt, ezért kapott HIPP gyermek teát (abban is van édeskömény, csak nyilván nem olyan százalékban, mint a sima HIPP édesköményes teában) Nyugodtan adj neki teát ha szereti, attól nem lesz nagyobb étvágya ha nem adsz neki (tapasztalat: már én is kipróbáltam, hogy három napig nem adtam, nem lett jobb a helyzet, csak kakilni nem tudott utána rendesen)

2011. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!