Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem rémiszt meg a...

Titeket nem rémiszt meg a "heregyilkos pelenka" elmélet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves, sajnos még pelusos, és egy elmélet szerint a mai pelenkák zselés nedvszívó rétege 1 fokkal melegebbet tart a pelusban, mint a hagyományos textil. Ezért a herécskékben lévő spermium őssejtek károsodhatnak, vagyos nem ill. kisebb eséllyel leszünk nagyszülők???

Az a baj, hogy az a generáció, amelyik ilyen pelust hord/hordott, még nem nőtt fel, így nem tudhatjuk, valóban lesz-e baj.


2011. febr. 23. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
De igen, felnőtt :) Azért már 20-22 éve is voltak eldobható pelenkák, igaz még csak a betétes típusok.. Nem egy ennyi idős ismerősöm már apuka... náluk biztosan nem ártott a pelenka :) sőt, korán jött össze a baba. Nyugaton meg még régebben vannak eldobható pelusok,mint nálunk, így van referencia...
2011. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez a serdülőkorban lenne probléma, de addigra talán elhagyja a pelenkát ...

;-)

2011. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a műkajákkal, adalékanyagokkal, mobiltelefonokkal, mikrókkal stb. sokkal többet ártunk, mint a pelussal.
2011. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mondjuk a régi eldobhatók papírból voltak, nem ebből a zseléből, na mindegy.

Azért is gondoltam még, hogy káros lehet, mert ha pl a fiúcska heréje nem száll le, akkor is 2-3éves korig meg kell műteni, különben "annyi". Hisz a testben a melegtől már ennyi idősen is roncsolódnak a dolgok.

Bár remélem nem igaz ez a heregyilkos elmélet, mert így elég sokan pocsék helyzetbe kerülhetnénk, ill a gyerekeink.

2011. febr. 23. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy zselé volt bennük..én használtam a fiamnak, tehát saját tapasztalat. Igen, volt olyan, ami egy réteg papír volt, de az csak arra szolgált, hogy betétként védje a pelenkát a kakitól..
2011. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Pl a fiúcska heréje nem száll le, akkor is 2-3éves korig meg kell műteni, különben "annyi"." Én úgy tudtam, hogy 5 éves kor a határ, legalább is, anno az öcsémnél ezt mondták.
2011. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

akkor jó, nem tudtam pontosan

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 23. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:
5 éves kor a hereleszállás határa,tuti,mert kisfiamnak csak néha van lent és doki nénit pont minap kérdeztem ez ügyben.Nem hinném,h az az esetleges plusz 1 fok árt.Mikor egy ismerősömnek-felnőtt-mellékheregyulladása volt,akkor azt mondták,h forró vízbe ne üljön sokat.
2011. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, köszönöm a válaszaitokat!
2011. febr. 23. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!