Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy babátok minden tápanyagot, vitamint megkap, amire szüksége van?

Figyelt kérdés
Tök sokat szoktam agyalni, hogy változatos, tápláló kajákat adjak neki, amit szeret is. Így is csak remélem, hogy minden benne van,aminek kell. Most azonban nemrégiben olvastam, hogy pl. az 1-3 éves kor közötti babók jelentős része nem kap elég vasat. Holnap lehet más hasonló cikk kerül a kezembe, más tápanyagról. Hogy lehet ezt követni?
2011. febr. 23. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Mindig jelenik meg valami újabb ötlet. Ha kap mindenféle gyümölcsöt,zöldségeket,tejtermékeket,tojást stb. akkor megkap minden fontos vitamint is.
2011. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! A barátnőm kislánya 15 hónapos, és ő kap Multitabs immuno-t, de gondolom, csak télen, ebben az influenza időszakban.Nem tudom, mennyi idős a gyerkőcöd, de Béres cseppet is kaphat bizonyos kor után.Én még szoptatom az 5 hónapos lányomat.Szedem a Ladeevit magzatvédőt, és iszok Hipp natal szoptatós teát.Remélem így mindent megkap.De már adok neki gyümölcsöt is.Tegnap láttam a gyógyszertárban gyerekeknek való multivitamin szirupot.Ezt eddig nem láttam, és 4 hónapos kortól adható.Gondolkodom rajta, bár szerintem kap elég vitamint.
2011. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet kisakkozni. Ha te változatosan eteted, biztosan megfelelően lesz táplálva. Ilyen tanulmányok állandóan lesznek, mindig újabb és újabb dolgokat jelentenek ki a kutatók, hogy aztán mások megcáfolják azt. Ha egy kisgyerek nem válogatós, te igyekszel változatosan etetni, akkor szükségtelen multivitaminokkal tömni. Egy egészséges gyereknek nem kell hozzászoknia, hogy kicsi korától "gyógyszereket kell szedni. [link]

Hogy arra is írjak példát, hogy mennyire túl van lihegve ez a téma, íme a saját esetünk: A 3. gyerekem kicsi korától elég válogatós. Óvodás kora óta zöldségfélet közül csupán néhányat (krumpli, borsó, spenót) , gyümölcsök közül csakis a bogyósokat eszi meg. Savanyúságokat soha... Külön vitamint nem kap... 13 éves, makk egészséges, erős gyerek. Vérképet évente nézetünk, eddig soha semmilyen hátránya nincs :)

2011. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Érdekes, mert valahogy a vitaminkészítményektől én is ódzkodom, bár a cebion cseppeket be fogom próbálni a 15 hós oltás előtt, annyi mindent hallottam róla már...(az oltásról).
2011. febr. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!