Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt mostanában valakinek...

Volt mostanában valakinek Névadója? Hogy zajlott? Kellett érte fizetni? Adtak emléklapot vagy valamit?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem mostanában volt, hanem tavaly nyáron, de azért leírom, mert szerintem ez nem változott.


Bementem a Hivatalba az anyakönyvvezetőhöz és szóltam, hogy névadót szeretnénk tartani. Eleve megörült, mert 8 éve volt az utolsó. :-) Megbeszéltük az időpontot, és hogy hogyan zajlik a szertartás. Nekünk kellett vinni asztaldíszt, amit utána elhoztunk és pezsgőt. Mi kölyökpezsgőt vittünk. Vettünk még egy csokor virágot az anyakönyvvezetőnek is.

A szertartáson először köszöntött mindenkit az anyakönyvvezető, aztán meghallgattuk a Himnuszt, majd mondott egy nagyon szép kis beszédet, majd fogadalmat tettünk mi is és a névadó szülők is.

Majd alá kellett írni az anyakönyvet és végül kaptunk egy emléklapot. Majd jött a pezsgő. A zenét is az anyakönyvvezető intézte.

Nálunk nem kell fizetni érte, de előtte kérdezősködtem, hogy máshol hogy megy ez a dolog és több helyen, főleg városokban fizetni kell érte, 5-10000 Ft közötti összeget.

2011. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál! :D Még annyit kérdeznék, hogy a fogadalmakat Ti írtátok, vagy sablonszöveg volt? Mennyi idős volt a gyerkőcötök akkor?
2011. febr. 23. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mi írtuk a fogadalmat, az anyakönyvvezető mondta. Nem tudom, mennyire sablon szöveg volt, mert ezelőtt sose voltam névadón, a sajátomra meg nem emlékszem, mert 1 éves voltam. :-)De szerintem olyannyira sablon szöveg, mint keresztelőkor a fogadalom, mégis nagyon szép volt.

A kisfiunk 8 hónapos volt a névadókor, tavaly júliusban volt.

2011. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztos szép volt és a miénk is az lesz!!! :D
2011. febr. 24. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!