Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja felhúzza magát állásba...

2 napja felhúzza magát állásba, de mindig sarkon vagy spiccen a begörbített lábujjain áll. Nem baj?

Figyelt kérdés
Imád állni, pedig még nem is ül se nem mászik. Nagyon tetszik neki az új tudomány, de félek bajt csinál, hogy rosszul terheli a lábát. Soha nem a talpán áll.
2009. febr. 14. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy-másfél hete állt fel először, ő is mindig spiccen, behajlított lábujjakkal, de én úgy látom, hogy napról-napra ügyesebb, néha már majdnem rendesen a talpán áll, szóval szerintem ez ki fog alakulni.
2009. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az enyém 4,5 hónaposan kezdte el, hogyha megfogtuk a kezét, felhúzta magát ülésbe, onnan pedig tolta ki a fenekét, nyújtotta a lábát és felállt. A védőnő is meglepődött. De ő még picike ehhez és nem is szoktam hagyni neki, mivel a gerince még nem bírná. Ennek 1 hónapja és ülni magától még mindig nem tud, de szereti, ha "áll", amit úgy kivitelezünk, hogy pár percig fogjuk a hóna alatt, így nem terheli a saját súlya és a lábával szabadon rugdoshatja a játékait.
2009. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ,mennyi idős a babád! h nagyobb és már időben van ahhoz,hogy álljon,akkor elvinném gyógytornászhoz. ha még pici,akkor is átgondolnám,mert az nem jó,ha hamarabb áll,mint ül sajnos. semmi komoly dolog,csak később a suliban lehetnek belőle gondjai és akkor már nehezebb korrigálni. Most meg 1-2 hónap (vagy annyi se) és el is felejtitek,hogy jártatok vele gyógytornára.
2009. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
9,5 hónapos, úgyhogy elvileg már ideje. Egyébként gyógytornára járunk, mert kicsit hipotóniás, majd ott is mondom ezt dolgot. Mert ott főleg most a nyakával foglalkoznak.
2009. febr. 14. 14:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!