Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már piros foltos babátok...

Jázmin anyucija kérdése:

Volt már piros foltos babátok arca? Mivel kezeltétek?

Figyelt kérdés
10 hetes a kisfiam, és néhány napja piros foltos az arca, néha eltűnik, aztán előjön máshol, és ott melegebb is. Eddig nagyén szép sima, puha bőre volt, most mintha néhol apró gömös is lenne. Sajnálom nagyon a kis drágámat. Semmilyen változás nem volt fürdetőt, mosóport, öblítőt, stb. illetően. Bőrgyógyászaton csak heti egyszer van rendelés, sajnos, de ha nem múlik, akkor elviszem.
2011. febr. 19. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak most tisztulnak a hormonok?

Folt, vagy pattanás szerű pöttyök? Mert ha az utóbbi, akkor nem kell semmit csinálni. Nekünk a védőnő mondta, hogy Sudo popsikrémmel bekenhetjük, de a gyerekdoki, meg azt mondta, hogy nehogy, mert pigmenthiánya lesz. Szóval nem kentük. Ha anyatejes, akkor tejcivel kenheted, az mindenre jó. :)

2011. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen volt, nagyon durván. Anyatejjel kentem, az hatásos volt, de most 7 hós, és szinte magától elmúlt. Nagyon erős volt a tejem.
2011. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vidd bőrgyógyászhoz, felesleges. Én babám is így volt hetekig. Neki nem fáj, picit csunya, de elmulik magától. Most tisztul ki a baba. Ne piszkáld neki ne babráld.
2011. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekunk bepantent tanacsolt az orvos,attol el is mult 2 nap alatt.
2011. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így kezdődött. Mondtak rá mindent, tejkiütés, anyai hormonok, öblítő stb, ne csináljunk semmit, nem kaptunk beutalót bőrgyógyászhoz. Na, két hét múlva az egész arca tiszta foltos volt, már kiütések is kijöttek rajta, és egész nap sírt... Magánbőrgyógyász, ránézett a gyerekre, és közölte, hogy csecsemőkori ekcéma. 2 fajta krém, egy a bőrre, egy a hajára (mert már az is foltos-kiütéses volt), fürdető (nem a gyógyszertári, mert arra allergiás), testápoló. Hazamentünk, bekentük, másnap reggelre kitisztult az arca, és nem sírt...

Szóval én inkább elvinném, bajod sem neked, sem a babának nem lesz belőle. Inkább menj el hiába, de ő mondja, hogy semmi baj!

Én azóta mindennel így vagyok!

2011. febr. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Sajnos nem szopizik már.

Nem pattanáshoz hasonló. Kb. 1cm-es kör alakú piros és érdes.

2011. febr. 21. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!