Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a kislányom, az...

9 hónapos a kislányom, az éjjel riasztott a légzésfigyelő, járt már igy valaki ennyi idős babánál?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi miatt riasztott,az ágy végében aludt.Ahogy felébredtem,épp mozdult a lába.Ilyenkor hogy lehet tudni hogy azért riaszt e,mert nem vett levegőt,vagy pedig nem érzékeli,az érzékelő lap?4 és 5 közöttre van állitva.Mostanában volt párszor hogy becsippant egyszer egyszer éjjel,de akkor is mikor már ébredezett a baba.Van okom aggódni szerintetek?Amúgy egy teljesen egészséges kislány,még beteg sem volt eddig.
2011. febr. 19. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk olyan van amin feküdni kell és ilyen idősen már lemozgott róla!
2011. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!És akkor ha lemozdult a babád,akkor bejelez?Riaszthat?Én is erre gondolok,mivel az ágy végében volt.
2011. febr. 19. 06:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan azért jelzet mert lemászott róla! Ne aggódj! :D
2011. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is biztosan azért jelzett, mert lemászott róla. Tedd maximumra az érzékenységet, és szerintem megszűnnek a riasztások. De az is lehet, hogy esetleg a matrac kicsit be van szorulva, és nem fekszik rá teljesen az érzékelő lapokra. Annyit megtehetsz még, hogy kicsit megnyomkodjátok lefelé a matracot. (Nem cseréltél mostanában esetleg lepedőt? Utána szokott ilyen gond lenni nálunk is, alaposan le kell nyomnom utána mindig a matracot, hogy teljesen felfeküdjön az érzékelő lapokra.)
2011. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Nem akarlak ijesztgetni,de pont tegnap néztem a szuperdadust a tv-ben,és abban volt egy anyuka,akinek 11 hónaposan halt meg a babája... :( Szóval ha lesz majd még egy babám,akkor tovább fogom használni a légzésfigyelőt,mert mi már ekkor nem is használtuk.... :(

Szóval ha nem is azért csippant be a figyelő,mert baj volt,akkor is használd még tovább ezt a ketyerét,mert látod,náluk is életet mentett volna,ha van nekik ilyenjük.... :(


Nálunk amúgy 2 hónaposan szólalt meg a riasztója,és nem véletlenül,mert nem lélegzett sajnos... :( Szerencsére mikor kivettem és megráztam,felkelt,és rendesen vette a levegőt,mintha mi sem történt volna..,de azt az érzést nem kívánom senkinek,mert borzasztó volt.. :( Úgy volt a kezemben,mint egy rongybaba :(


Na de vissza a témához... Remélem csak tényleg lemászott a kislányod,és azért szólalt meg a figyelő!!

Jó egészséget nektek!

2011. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Most mondja az apja,hogy az ágy végében volt az elfordulásgátló(nem is tudom miért,mikor már hónapok óta nem használjuk),és azon feküdt félig a gyerek.Szerinte emiatt lehetett.Azt olvastam én is,ha baj van és amiatt riaszt,akkor az látszik a babán,igaz ez vajon?Mint ahogy az utolsó válaszoló is irta,hogy a kisbabáján látszott.
2011. febr. 19. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:

na most jól megnyugodtál mi? :)

Én is rettegtem a csecsemőhaláltól és nagyon utánaolvastam mindennek. Amit az előző írt hogy 11 hósan hal meg így a baba, az annyira iszonyatosan rettentő ritka hogy meg sem említik. Szerintem egy millio halálból talán 1 . A legveszélyeztetebb kor a 2-5 hó között van, ritán előfordul 7-8 hós korban is. Ritkán.

Ha a baba az ágy végében volt és nem az érzékelőn, akkor persze hogy nem tudja érzékelni a mozgását, és bejelez. De azért használd továbbra is, mert én is használom, megnyugtat.

2011. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!