Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Joghurtos túrós gyümölcstorta...

Joghurtos túrós gyümölcstorta recept 1 évesnek?

Figyelt kérdés

Piskóta receptet már találtam amiben nincs tojás és tej, már sül. :) Tojást most nem merek adni egy darabig, mert kiütéses lett a lába a sárgájától, legalább is azt hiszem, hogy attól.

Szükségem lenne egy jó kis töltelék receptre, amiből tortát lehet készíteni, tehát van valami tartása.

Vettem túrót, natúr joghurtot, fagyasztott meggyet, van itthon saját barack és szilvalekvár is, hátha,:)Sajnos én nem vagyok valami nagy konyhatündér, örülök ha ezt sikerül elkészítenem. Kb ezekből szeretném összehozni a tortát, szülinapi lenne, persze ez csak az előpróba.

Sajnos csak olyan receptet találok amihez sok tejszín kell, de ezt még nem szeretném adni a babámnak, mert mindent elég későn kezdtem el adni neki, a tejszínt meg még nem próbáltuk.

Köszi a segítséget!


2011. febr. 18. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Tejterméket már adsz neki? HA igen, akkor sok verzió van.


Nálunk is allergia volt, én egyszerűen villával szétnyomkodott banánnal töltöttem meg a piskótát, mini mennyiségű vízzel összekevertem egy kis tápszert, azzal vontam be és banán karikákkal díszítettem, falta.


Igaz, a tápszer miatt mi inkább csak néztük, de hát az ő tortája volt, lényeg, hogy neki ízlett... :o)


Boldog szülinapot!

2011. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én a túrót étkezési zselatinnal szoktam összekeverni (és cukorral), tortaformába rakom és megpakolom gyümikkel.

berakom a hűtőbe dermedni. én gigabéna sütis vagyok, soha semmi nem szokott sikerülni, ezt is már rontottam el :D igaz annyi lett a baja, hogy nem dermedt meg eléggé és összeesett de finom volt úgy is csak csúnya :)


esetleg csinálhatod úgy is, hogy háztartási kekszet raksz bele, abban nincs tojás :)

2011. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

JOGHURTOS TÚRÓTORTA


Hozzávalók a tésztához:


2 pohár tönköly-, vagy fehér liszt

fél pohár barna cukor (vagy mazsolapép a fenti receptekben leírtak szerint)

1 csipet só

10 dkg vaj


Hozzávalók a túrókrémhez:


4 csomag sovány tehéntúró

4 evőkanál joghurt

5 dkg vaj

1-3 villával szétnyomkodott banán (attól függően, mennyire édesre szeretnénk készíteni)

pár csepp citromlé

1 csipet só


A tésztához valókat összedolgozzuk, majd kinyújtjuk, és tortaformába tesszük. A túrókrémhez valókat összekeverjük, és rásimítjuk a tésztára, majd 45 percre forró sütőbe toljuk.10 percig pihentetjük, mielőtt kivesszük a sütőből, de a formából csak akkor vesszük ki, ha már teljesen kihűlt.


Ezt az egyet találtam.Remélem jó lesz.

Boldog Szülinapot nektek!:)

2011. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valamit majd összehozok ezekből.

Jót nevettem a "gigabénán" :) Na pont ez jellemző rám is ha sütit kell csinálnom, ezért is van főpróba.

A piskótának is igen furcsa a szaga, remélem azért jó lesz, mert ezt akarom uzsira adni gyümölccsel.:)

Mondjuk elég furi, hogy ecetet is kellett bele tenni, de remélem az kisül belőle, húúú de nehéz....

2011. febr. 18. 15:21
 5/9 A kérdező kommentje:

Tejtermékek közül csak a joghurtot és a túrót ette, ezért szeretnék ebből tortát csinálni.

Majd leírom milyen lett, köszi még egyszer!

2011. febr. 18. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már késő, de azért leírom, hogy joghurtból és túróból mit kapott a fiam az egyik nagynénjétől, hogy ő is ehessen sütit a felnőttekkel.

Egy mélyebb téglalap alakú műanyag doboz aljára babapiskótát tett. A túrót összetörte, elkeverte joghurttal és reszelt banánnal, mivel tudta, hogy én nem adok cukrozott dolgokat a gyereknek. Ebbe darabolt őszibarackot, és rátette a babapiskótára. Aztán megint piskóta és krém a tetejére. Megdermedt a hűtőben, a gyerek egyszerűen a tálat is kinyalta utána!

2011. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak, köszönöm, még nem késő. A készre sütött piskóta itt mosolyog a konyhában, de még mindig nem kentem meg:)

Az az igazság, hogy valamit tudnék bele kenni, de amit írtál, hogy krém a tetejére, az felcsigázott. Milyen krém? Ez nagyon érdekelne! Valamit csak kellene kívülre is kennem, nem maradhat csupaszon a piskóta teteje. Most sütött vagy kész babapiskóta, az mindegy.

Bevallom őszintén ezért nem készült még el a "próbatorta".:)

2011. febr. 18. 22:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Ismét elolvastam, a töltelék került a tetejére és az oldalára is? Ez jól hangzik, és még szeretné is a lányom. :)
2011. febr. 18. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Igen, a töltelék került az oldalára és rá is.


Jó étvágyat!

2011. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!