Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom! Babám 5 hónapos lesz...

Aggódom! Babám 5 hónapos lesz 28. -án és voltunk a kötelező ortopédiai vizsgálaton és a doktornő ráírta a papírra, hogy nem forog a babám. Baj, hogy még nem forog? 6 hónaposan kell visszamennünk az ortopédiára.

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden baba fejlődése más, van egy tankönyvi átlag, és vannak attól lassabban és gyorsabban fejlődő babák. Ahogyan tanítják a gyeredokiknak, védőnőknek, természetesen valamilyen módon fel kell jegyezniük ha egy baba a megállapított átlagnál lassabban tanul meg valamit de ez nem baj jelent.

Van baba aki már két hónaposan forog, és van aki csak 7 hónaposan csinálja ugyanezt. Minden baba másban gyorsabb, nem szabad más babákhoz viszonyítani, mert ahogyan a felnőttek izom és erő képessége sem ugyanaz úgy a babáké sem, elég ha belegondolunk hogy az egész testsúlyát meg kell forgatnia szegénynek, hát lehet hogy egyszerűen még nem elég erős ehhez, talán majd egy hónap, egy hét vagy ki tudja hány nap múlva.


Leírhatom még hogy én fiam 5 hónaposan már mászik, unokatestvér gyermeke meg 10 hónaposan még csak nem is kúszik, ez is csak azt mutatja mennyire mások a babák.

Majd ha szól a gyermekorvos hogy baj van, akkor lesz baj, egy megjegyzéstől, feljegyzéstől még nincs :)

2011. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hósan fordult oldalra, 6 hósan hátról hasra, és vissza, 8 hósan kúszott, 11 hósan kezdett mászni, 14 hósan önállóan járni. Ezt csak azért írtam, hogy legyen támpontod. Minden ok. nálatok.
2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy azert irta oda, mert gond, hanem csak, mint informaciot, a babad jelenlegi mozgasfejlodesi allapotarol. Ha gond lenne, akkor tuti szolt volna.

Amugy az en fiam sem igyekezett a forgolodassal. Ne aggodj, minden rendben. Konzultalj a vedonoddel biztos megnyugtat.

2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nyugodj meg! :)

Valóban, a babák már szoktak ilyen korban forogni.. DE!

Nem minden kisbaba fejlődik azonos tempóban. Vannak, akik korán csinálnak már mindent (Én babám), vannak akik csak később (barátnőm babája)!

Az Én kislányom 6,5 hósan már egyedül ült, barátnőm babája még csak kúszott.. pedig csak 10 nap van a két lány között a mi javunkra! Én aggódtam is, de nem mondtam barátnőmnek.. Szóval, barátnőm kislánya egészen mostanáig le volt maradva.. (az első fogacskái is csak most jönnek, és lassan 11 hónaposak lesznek.. nekünk már 6 fogunk van).

1 hete találkoztunk, és a kislány teljesen behozta a lemaradását(fogakat kivéve)! Ő is sétálgat egyedül bútorokban kapaszkodva, mászik, kacag..stb. Mindent csinál, korának megfelelően!

Szóval, ne aggódj, lehet, hogy a babusod picit később kezd el csinálni dolgokat, de ez nem jelenti feltétlen azt, hogy valami baja van!


Üdv

2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs "támpont", mert minden baba máshogy fejlődik :)

1.

2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!