Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bonyolult bárányhimlős kérdés?

Bonyolult bárányhimlős kérdés?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy ovissal játszott,akin másnap kijött a himlő.Nálunk volt aznap egy baba,mikor kiderült az ovis himlője.eltelt egy hónap.Babán most kedden jött ki az első pötty.Hétfőn itt volt nálunk.Megfertőzhette úgy az én fiam,hogy ő nem is lett himlős,és most visszakaphatta a babától?Közben eltelt egy hónap,azt hittem megússzuk.
2011. febr. 17. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első beteg és a baba találkoztak? A himlő lappangási ideje körülbelül 14-21 nap. Tehát ha eltelt a találkozás között 1 egész hónap,nem valószínű, hogy tőle kapta el. Ha a te gyereked közvetlenül találkozott a bárányhimlőssel, nagy a valószínűsége, hogy elkapta, ui. ez a betegség cseppfertőzéssel,közvetlen érintkezés során terjed.. Viszont a himlőtől ne félj, a kisgyerekek általában könnyen viselik. Nekem a 3 nagy átesett rajta és szinte észre se vették, néhány pöttyel megúszták.
2011. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem,ők nem találkoztak.de a fiam nem kapta el az ovistól,hisz eltelt egy hónap.de akkor hogy adhatta tovább?tuti,hogy tőlünk szerezték,mert feléjük nincs járvány.de most lehet hogy visszakaptuk,aggódhatok még 3 hetet.
2011. febr. 17. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem teljes hülyeség, ha nem beteg a gyereked, nem fertőzhetett meg egy másik babát.

És mi is kaptunk úgy el vírust, hogy a környéken sem volt járvány és nem is voltunk sehol.

Ezt a vírusok hosszú lappangási ideje miatt lehetetlen megmondani ki mikor hol kapta el. Ráadásul a legtöbb vírus, mire a tünetek megjelennek nem is fertőz.

2011. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!