Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám füle gyakran fáj. Az...

Babám füle gyakran fáj. Az orrát egy nap max 2X tudom leszívni, akkor is inkább száraz, mint váladék. Szerintetek segíthet az infralámpa? Egyáltalán lehet nekei már? 6 hónapos

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Orszívás előtt fújsz bele sóoldatot (spray)? Az infralámpa nagyon jó a fájó fülre, alvás közben 10-10 percet lámpázd mindkét fülét.
2011. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, minden szívás előtt fújok az orrába sóoldatot. Álmában próbáltam az infrázást, de azonnal felébred, amint felkapcsolom. Sajnos csak tök sötétben tud aludni. Amúgyis kivagyok, mert baromira idegesít, hogy fél éve minden áldott nap szívni kell az orrát, mert születése óta taknyos. Doktornéni szerint meg nincs semmi gond.
2011. febr. 16. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha van modod, mutasd meg egy masik gyermekorvosnak. Azert az nem allapot, hogy szinte allandoan taknyos szegeny baba!!
2011. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk csak egy gyerekorvos van, de sanszos, hogy most már magánúton is elviszem!
2011. febr. 16. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Az tényleg nem természetes,hogy állandóan szívni kell az orrát!Én azt ajánlom ne gyermekorvoshoz vidd,hanem szakorvoshoz:fül-orr-gégészhez.Ő biztos sokkal jobban megvizsgálja,majd ő megmondja mi a baj.

Egyébként ha úgy veszed észre,hogy általában száraz a váladék az orrában a picinek,akkor próbáld meg párásítani a szoba levegőjét.Sokszor az is elég,ha a pici törölközőjét,fürdés után a szobájában hagyod megszáradni;vagy a kis tálka víz a fűtőtesten.

Amit pedig a fülfájásra tudok ajánlani (ha az infrázás nem megy),az a meleg sópárna.

Vékony sapkára pici zsebeket varrsz a füléhez (még az is lehet,hogy boltban is lehet kapni,nem tudom),ezekbe teszel kis sópárnácskákat(zsebkendőből vagy bármilyen vékony anyagból kis zacskókat varrsz melyeket megtöltesz sóval.

A párnácskákat a fűtőtesten vagy a sütőben felmelegíted és beteszed a sapkán lévő zsebekbe.

Jobbulást nektek!

2011. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 17. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!