Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos kislányom még nem...

8hónapos kislányom még nem kúszik, nem ül, de nem is nagyon próbálkozik. Hogyan tudnám fejleszteni a mozgását? Vagy nem baj hogy le van "maradva"?

Figyelt kérdés
Amugy nagyon sokat foglalkozok vele,szinte egész nap.Elég anyás,nem játszik el egyedül,folyamatosan lent van a földön(pléden)szépen átfordul a hasára,de ennyi,és nem is nyomja ki magát.Lehet hogy gyenge?
2009. febr. 10. 09:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,2 hét múlva megyünk tanácsadásra,és rákérdezek,már 5hósan megnézte a doki,és azt mondta csak lusta.Én is a legjobbat akarom a babámnak,csak azt hallottam erről a dévény tornáról,hogy fáj a babáknak.Meg azt is,hogy semmit sem szabad erőltetni.A babaúszás szerintetek nem segít?
2009. febr. 10. 10:40
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
biztos segít, kérdezd meg a dokit.
2009. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fáj a babának a masszás, de nekünk is fáj ha le van tapadva az izmunk és megmasszírozzuk. De utánna mennyivel jobb. Nekem nem sírt a babám csak akkor ha ott manyomkodták neki ahol le volt tapadva az izom. Meg hát az idegen kéz ...:). A baba úszás is jó dolog. Mi még azt nem próbáltuk.
2009. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia, mi is "Dévényesek" voltunk, letapadt izomzat miatt. 2 hónaposan vittük a babát, négyszer kellett menni összesen, azóta minden fejlődési lépésnél telefonon értekezünk a gyógytornásszal. Rengeteget segített és nem mellesleg az én lelkemet is megnyugtatta, hogy minden rendben van. Azt mondta, hogy ha nem vittük volna, akkor egész életében fájt volna a háta, gerincferdülése lett volna, mert próbálják az ellenkező oldali izmokkal kompenzálni a nem megfelelően mozgókat, ez pedig deformitásokat okoz. A lányom most 8 hónapos, 6 hónaposan felállt, ült magától, most már mászkál kapaszkodva és látom rajta, hogy tökéletesen érzi magát! Ez mindennél többet ér nekem! Valóban nem kellemes a torna, fáj nekik, sírnak, majd megszakadt a szívünk, ahogy ott voltunk mellette és nem tehettünk semmit, de ez így sokkal jobb, mint az egész életen át tartó fájdalom. Szerintem feltétlenül vidd el, sajnos nem minden orvos vagy védőnő veszi észre tanácsadáson azt, hogy esetleg baj van. Ennyit megér.
2009. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!