Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek van úgymond...

Mindenkinek van úgymond állandó napirendje? Csak nekünk rapszodikusak a napjaink?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos a kisfiam, és általában néhány napig ugyan olyan a napunk, aztán változik....igazából annak a függvénye, hogy hajnalban, reggel mikor kel, de van hogy éjjel is eszik még egyszer(ez már ritka) és akkor szintén változik...Ez csak nálunk van így?Gondolom nem baj, hogy nem "fixek" az étkezés időpontjai?

Volt, hogy óra szerint etettem, de az nagyon nem jött be hogy keltegettem, így akkor etetem mikor felébred hogy éhes, ez napközben 3-4 óránként van, de általában reggel dől el milyen lesz a nap, attól függ mikor eszik elsőnek.

Ez ugye normális ebben a korban?

Majd ha eszik mindent és nagyobb lesz, akkor jobban beáll a "napirend"?


2011. febr. 7. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj anyuci, 4 hónaposan mi is pont így néztünk ki, reggel 7 és 9 között ébredt a fiam, onnan indult a hozzávetőleges napirend.


Most 14 hónapos, fél 8 és 9 között ébred, az étkezéseket és az alvást (1x délután) fél órás ingadozással, de tartjuk, fürdés este 8-kor, alvás fél 9-kor.

Vagy nem.....


Ne aggódj ezen, az időjárástól, fogzástól, a megelőző napok zsúfoltságától, vagy simán a baba kedvétől is függ, hogyan alakul a nap.

2011. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem gond. azért érdemes egy kicsit szabályozni majd a későbbiekben, de eröltetni semmit nem szabad.

nekünk +- 1 óra eltéréssel volt napirendünk mindig, és akkor borult fel először, amikor jelentősen lecsökkent a nappali alvásigénye, ez 7 hónaposan volt, azóta egészen mostanáig folyamatosan változott 2-3 hetente, szintén az alvási szokások miatt.

most 13 hónapos, már csak egyszer alszik általában, de ha bármi miatt nem alszik délben 2 órát, akkor pl. ha kocsiban vagyunk úgy 5-6 óra tájt, akkor még tutira alszik egy kicsit.

szerintem akkortól lesz hosszabb időre megmaradó napirend, amikor beáll a klasszikus étkezés, egyszeri vagy kétszeri alvás.

hozzáteszem, hogy folyamatosan kellett változtani a fürdés idejét is. piciként este 10 előtt fürdettük, majd ebből mára már fél 8-8 lett. a felkelés is változott, mostanában 8 óra körül kel, de kelt már negyed 8-kor is, korábban ez nem így volt, hanem ébredt 5-6 óra körül, majd még visszaaludt, és még utána kezdődött a nap. őszintén szólva időnként alig tudtam követni, mert természetesen a napi programot mindig ehhez igazítottam.

2011. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is minden attól függ, mikor keltek és mennyit aludtak nap közben. 6 hósak az ikerfiaim, 2 múlt a lányom, de mindegyik napirendje ezektől függ. Lányomnak egyedül talán a fél 9-es alvás az állandó, a többi csak ugyanúgy jön egymás után minden nap, attól függően mennyire fáradtak.

A fiúk már elkezdtek enni a szopin kívül, de néha tiszta kavarodás (lehet azért mert ketten vannak) az is. Igazi napirendet én csak akkor várok, ha már csak egyszer alszanak egy nap.(lányomnál 9 hós korától volt)

2011. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!