Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka, akinek...

Van itt olyan Anyuka, akinek a gyerekének étvágynövelőt írt fel az orvos?

Figyelt kérdés

Használt? Rendeződnek tőle az evésproblémák?

Várom a válaszokat, nagyon fontos! Köszi!


2011. febr. 6. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

4 éves volt a kisfiam, amikor írt ki neki a doki, az én kérésemre. A súlya egy 4 évesnek volt megfelelő, de a skála legalján volt.

Meg magasabb is volt az átlagnál, ezért nagyon soványnak látszott. Keveset evett.

Valami szirupot írt fel, most nem jut eszembe a neve.

De nem vettem észre semmi változást. Sem az évágy nem nőtt, sem pedig a súlya nem gyarapodott. Most 5 és fél éves.

Sokkal jobban eszik, és szedett is magára.

Még egyszer nem íratnám ki, nem tömném vele a gyereket.


Szilvi

2011. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam is igen vékony alkat 4,5 évesen 13,6 kiló a kislányom pedig most 4,5 hónapos ő is alúlmarad az átlaghoz képest súlyfejlődésben.

Véleményem szerint semmilyen étvágynövelővel,praktikával nem lehet lényeges változást elérni,a gyermekorvos folyton percentilekkel és táblázatokkal jön,én már elfogadtam,hogy sosem fogunk beleesni a nagy átlagba,próbáltam a kisfiamnál mindent,de tényleg mindent vagyonokat ráköltve,de felesleges volt,most maradt a vas és a vitaminok.

2011. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 louvre válasza:

A súlyfejlődést folyamatában kellene látni, és azt is, hogy milyen alkatúak a szülők. Van, akinek bevált az étvágynövelő, a vitaminok pedig önmagukban is serkentik az anyagcserét, érdemes kipróbálni, bár pénztárcafüggőek. Nagyon jó étvágynövelő az omega készítmények is. Egyébként nyers gyümi tízóraira, kis savat csinál, ebéd előtt nagy séta, és meg is éhezik a gyermek, remélhetőleg.

Érdemes étrendi naplót vezetni, és átnézni, lehet-e benne változtatni valamit, vagy van-e valami, ami feleslegesen telítette a gyermeket. Nincs két egyforma szervezet, a percentilek irányadóak csak.

2011. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kaptam anno étvágynövelőt,borzasztóan nyiszlett,sápadt,vérszegény,soványka gyerek voltam.Anyukám annak is örült,ha már a csokoládét megettem.Valami finom,édes narancsos vitaminos szirup volt.Semmit sem segített,egészen felnőttkoromig rossz evő maradtam,170 cm és 50 kiló sem voltam(most már nem).
2011. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is narancsos szirupot kapott a neve multikid+vas,de hasonló a vitacolan is.
2011. febr. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 13 hónapos és homeopátiás étvágynövelőt kapott és használt neki.Avena sativa 5ch
2011. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt tanácsolta hogy vmi vitamint vegyünk neki.Mi Cebion Multit vetünk de a Vitacolant is ajánlották sokan.

Most mit mondjak?1 hétig evett rendes adagokat meg is örültünk,de aztán szerintem megszokta a szervezete mert mostmár megint ott tartunk hogy belé kel imádkozni a kaját.Reggeli/vacsi min 40 perc de inkább 1 óra

játszva.Ebédet úgyahogy eszik.Persze joghurt,édesség jöhetne mindig.19 hós és csak 10kg:(

2011. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!