Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdeted a babád, ha lázas?

Fürdeted a babád, ha lázas?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon felment a kisfiam láza (kérdeztem is ezzel kapcsolatban itt) és az ügyeletes doki azt mondta, hogy nem kellett volna, mert libabőrős volt, rázta a hideg és a fürdéstől ment még feljebb a láza. Én még soha nem hallottam ilyenről.
2011. febr. 6. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még ilyet. Igen, fürdetem, ha felmegy a láza, először mindig hűtőfürdő, aztán jó alaposan bebugyolálom, és várok, marad-e lent, vagy feljebb megy. A doki is ezt javasolta.
2011. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, sőt még jót is tesz a fürdő ilyenkor. Persze, nem forró vízben, hanem testmeleg vízben fürdetem. A hűtőfürdő épp erre épül... Fürdetés után puhán megtörölgetni a gyereket és jól szellőző ruhába kell öltöztetni, nem túl vastagon betakarni, hogy a felesleges hő el tudjon távozni...
2011. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2011. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
nem szabad lazas gyereket furdetni jol mondta az ugyeletes doki!
2011. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ezt honnan veszed?
2011. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék, honnan veszed!
2011. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még itt is azt írják, hogy meg lehet fürdetni, persze, ne akkor, mikor a legrosszabbul érzi magát: [link]
2011. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mikor nagyon lázas volt hűtőfürdettük. Jajj micsoda babakínzás. Mostmár inkább csak borogatnám gyógyszerezném lehet.

Mikor normális lázas, vagy enyhén akkor állapótától függően, fürdettük. Ha nagyon aludt volna már, akkor hami gyógyszer és alvás, annyira úgysem koszos hogy egyszer egyszer ha beteg ne bírja ki fürcsi nélkül. Ha egyébként jókedélyű, akkor nem túl meleg vízben gyorsfürcsi. Tényelg túl meleg fürcsi az nem jó az felviheti a lázat !

2011. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazán nem a víz hőmérsékletét mondta a doki, hanem a hidegrázást, hogy attól mehet fel. 38 felett volt a láza, a víz max. 37 volt/szokott lenni. És tényleg pár percig volt a vízben. Szóval a víz hidegebb is volt, mint a hője.
2011. febr. 6. 23:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen fürdetem! Most 2 napig lázas volt és hütő fürdőt csináltam neki!
2011. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!