Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 injekciót adattatok be 2...

2 injekciót adattatok be 2 hónapos korban? Erre a gennyes agyhártyagyulladás ellenire gondolok, ti ezt kértétek? És még mikor is kapják? 4 hónaposan azt tudom, de ezen kivül is?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt, ahogy te írtad. Nem volt tőle semmi baja, hogy egyszerre 2-őt kapott.
2011. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyém 2 hósan belázasodott,másnap semmi baja nem volt.Amúgy még mikor jár ez? 4 hónapos kora után lesz még?
2011. febr. 4. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már azt sem tudom, melyiknek mi a neve, de azt tudom, hogy az első kötelezők után 13 hónaposan kapott kisfiam egy nem kötelezőt, ami szintén agyhártyagyulladás elleni (Neis vac volt a neve - erre emlékszem), majd most 15 hónapos korában is kapott egy kötelezőt, és egy nem kötelezőt, ami szintén valamelyik agyhártyagyulladás ellen véd. A doki mondta, hogy egy hónap múlva megint lesz egy nem kötelező, szintén agyhártyagyulladás elleni. Hogy ennek hány fajtája van???
2011. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, elég fura, hogy ennyit kapott a kicsid gennyes agyhártyagyulladásra, kedves utolsó! Elvileg erre kétféleképpen lehet oltani: a) egyéves kor előtt, ekkor két oltást kapnak, b) egyéves kor után, ebben az esetben viszont csak egyet. Mi a kéthónapos kötelezővel a pneumococcus (tüdőgyulladás és társai) elleni nem kötelező oltást kaptuk, ez ingyenes, a gennyes agyhártyagyulladás elleni viszont fizetős. Pneumococcus elleniből kaptunk még egyet, talán négyhósan, ha jól emlékszem, és a 15 hónapos oltással együtt kapja majd meg a harmadik ismétlő oltást. Gennyes agyhártyagyulladás ellen is egyéves kora előtt kapta meg a két szurit, de mondom, az fizetős, és abból kettőnél többet biztos nem adnak!
2011. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy nem tudom, milyen agyhártyagyuszi, mert nem kérdeztem rá a dokira. A neis vac tényleg fizetős volt, de mostaniért sem kellett fizetnünk. Dokim gondolom nem hülyeséget ad be neki, na meg van oltási kiskönyve is, minden le van jegyezve benne.
2011. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hósan kaptuk az utolsót!
2013. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!