Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ezek nem izomproblémára...

Ugye ezek nem izomproblémára utalnak? 2hetes baba.

Figyelt kérdés

Mászó reflex: halad vele előre, "gyorsan".(elmúlik, tudom)

Hason tartja a fejét, körbenéz. Oldalra billegteti magát

Háton pörög jobbra-balra, most a pelenkázón majdnem hasra fordult jobbról.

Ugye ezek együttesen "normálisak" és amiért picik tudják még-már de kinövik, és az újszülött "merevségnek betudható", vagy merevek az izmai és azért tudja ezeket, kezelni kéne, dokinak mutassam meg???


2011. febr. 4. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem értem a kérdésed, pedig 3x elolvastam. Mi a baj egyáltalán? Ez normális. DE, nem tudom hol laksz, de nálunk születés után kijött a doki, MINDEN reflexet leellenőrzött. 2 nap múlva a védőnő szintén. Egy hónap múlva mindketten ismét megnézték, hogy mi van még meg és mi múlt el. Ezt a 3. hónapig figyelték. Vagyis: NEM A TE DOLGOD eldönteni, hogy merevek-e az izmai, a doki szólni fog, ha nem okés valami.
2011. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szép dolog hogy leellenőrzik, de pl. nálunk egyik se, se az orvos se a védőnő nem vette észre hogy a kislányom hipotón. a saját kezdeményezésünkre mentünk fizikoterápiára, majd dévényre. ha nem vesszük észre mi szülők, az orvos ugyan nem szólt volna.
2011. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk ugyan kijöttek egyszer, akkor megnézték. Azóta nem, Automatikusan pipálnak ki mindent, hogy tudja a gyerek:(:( Azért jó olvasni, hogy vannak még lelkiismeretes orvosok és védőnők!!
2011. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A védőnöm csoda ha a nevét tudja...

A doki rohant, mikor kint volt, sok a kisbeteg.


Egy hónapos lesz, persze megyünk tanácsadásra, de addig mi legyen.

A fiam "csodababa" 3hetesen hasról fordult hátra, nem nőtte el, az első kérdése anyósomnak az volt, hogy nem merev a gyerek. És mivel csak ennyit tudott a nagy fiam, doki szerint jó állapotban volt, nem merev izmokkal örültem mint majmóca a farkának, hogy milyen ügyes a fiam. Viszont ő nem forgott háton oldalra, ha emelte is a fejét nagyot koppant, nem kitartotta hosszú percekig, mint akinek kiakasztották a nyakát... Ez a nagy bajom.


Bár ha úgy gyorsabban érthető: csodababa e a kicsi, hogy 2hetesen hátról hasra fordult majdnem, és körbenéz?


2. válaszoló: mi utalt arra, hogy kötött/merev az izma, hipoton a kicsi?

2011. febr. 4. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan furcsán fogalmazol.

Nem vagy magyar?

2011. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kialvatlan, nyűgös...

Azt sem tudom fiú vagy lány vagyok e.

És egyszerre kattog a fejem angolul és magyarul.

2011. febr. 4. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nekünk kicsit C betűben tartotta magát, amikor háton feküdt, ill. ő nagyon utált hason lenni. nem billent át, meg semmi, hanem kb. 10-20 mp után elkezdett nyűglődni, majd visítani. a nyakában nagyon merevek voltak az izmok, és ezért rosszul érezte magát így, tkp fájt neki.

amúgy neki azért lett ez, mert elég hosszan vajúdtam vele, akkor lett kicsit oxigénhiányos. nektek a születése körül nem volt vmi?

2011. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális. Miénk is csinálta ezeket, a védőnő meg sem lepődött.
2011. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!