Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos,5kilós babánál...

1 hónapos,5kilós babánál mennyi a minimum, és mennyi a maximum amit ennie lehet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
amennyit a baba igenyel
2011. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt értem én! :)

De pl 40ml a minimum ,és 250ml a maximum.

Tehát az volna a kérdés,hogy túl lehet etetni?(Tápszeres)

2011. febr. 1. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden kisbaba (még később is),annyit eszik,amennyire szüksége van.Ha még éhes,akkor sír,ha jóllakott,akkor nem eszik,szopik tovább.

A mennyiség pedig étkezésenként is változó. Néha 40 gr-mal jóllakik,máskor megeszik 120-150 grammot is.

Rájuk kell bízni,hogy mennyit igényelnek.

2011. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Túletetni egyetlen babát sem lehet,mert nem eszik többet,ha már nem éhes.
2011. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jajj lányok!Most kicsit megnyugodtam!Egy hónapos kisfiam eddig 150ml-t evett,ma viszont mikor 2,5-3 óra múlva sírt,megpróbáltam neki többet adni és megette mind a 200ml-t...Kicsit meglepett,és meg ijedtem,nehogy baja legyen!Létezik,hogy szinte hetente emelnem kell az adagját?
2011. febr. 1. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:

hogyne lehetne túletetni egy babát?? anyatejes babát nem lehet természetesen, de aki cumisüvegből eszik azt igenis túl lehet etetni. az evés úgy működik, hogy jön az éhségérzet. utána elkezd enni az ember (baba) és nem azonnal csillapul, hanem egy bizonyos idő elteltével. anyatejes, szopó babáknál ez akkor következik be, amikor valóban jól lakot, viszont a cumisüvegből tápláltaknál az a helyzet, hogy sokkal gyorsabban esznek, mint ahogy a jóllakottság érzése megjelenik. Vagyis sokkal könnyebb (és lehet is) túletetni egy tápszerrel táplált babát. Ezért van rengeteg michlen-baba a tápszeresek közt és emiatt alakult ki a nézet, hogy a tápszerest hamarabb el kell kezdeni hozzátáplálni.

Emellett 200 ml egy egy hónapos babának iszonyú sok. Nem szokott fájni a hasa? Nem bukik? A tápszerre nem véletlen van ráírva, hogy mennyit egyen belőle, és hányszor egy csecsemő. EZ nem anyatej, hogy annyit eszik, amennyit akar. Nézz utána a neten, keress rá, hogy csecsemő túletetése tápszerrel, jópár orvos válaszát is meg fogod találni a témában.

2011. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A "hivatalos" verzió így szól: a baba súlyának (grammban) az 1/6-a osztva az étkezések számával.

Tehát: 5000gr/6=833. A 833-at oszd el annyival, amennyiszer eszik egy nap, és az így kapott eredmény kb. azt mutatja, hogy mennyit "ehet" meg egy evésre.

De ettől el lehet térni felfelé is és lefelé is. Ez nem szentírás. A szentírás az, amit a baba igényel.

Amúgy vannak olyan napok, étkezések, amikor többet igényel a baba. Figyelj, és meglátod.

De amúgy tápszerrel tényleg túl lehet etetni a babákat, azért, amit egy előttem szóló írt.

De nyugi, tudják ők, hogy mire és mennyire van szükségük.

Ja, és nem igaz, hogy a tápszeres babák michelin gumifigurák!!!

2011. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lanyom anyatejes es megis ugy nez ki, mint egy michlen baba. En is megijedtem, hogy tuletetem, ra is kerdeztem az orvosnal. A valasz az volt, hogy nem kell aggodnom, majd leszaladgalja, ha talpra pattan. A felesleget ugy is kibukja.
2011. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Egy valamit viszont hozzá fűznék:a TÁPSZERES baba még nem egyenlő a michlen-babával!Anyatejes is lehet duci,és tápszeres is lehet arányos!
2011. febr. 3. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!