Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babánál használtatok...

6 hónapos babánál használtatok már nem gyógyszertári, hanem márkával rendelkező babaápolási cuccot?

Figyelt kérdés
Johnsons, ilyesmi.
2011. jan. 31. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, Niveát. Nem volt vele semmi problémánk.
2011. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A második fürdetéstől kezdve Johnson's-t használtam, utána Gabit, mert az első fürdetéskor kipróbált gyógyszertári mosdatókenőcs mindenre jó volt, csak fürdetni nem. Legalábbis nekünk. Popsikenőcs első naptól kezdve Naturlandos, ha piros volt a popi akkor Sudocream vagy Bepanthen. Gabi hintőport is használtam 6 hónapos kora előtt. Szóval a válasz: igen, de azért az fontos, hogy szerencsém van, mert a lányom nem érzékeny bőrű, és így problémamentesen tudtam ezeket használni, míg ha valaki érzékenyebb, akkor nem biztos, hogy ajánlatos a korai átállás.
2011. jan. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Születése napjától Johnson's cuccokat használunk.
2011. jan. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lánykám nagyon érzékeny bőrű, állandóan száraz volt a bőre, ekcémás, és fura piros pöttyök jöttek ki rajta néha. Persze a gyógyszertárit használhattuk csak.

Mígnem egyszercsak véletlen a kezembe került a mosdókenőcs betegtájékoztatója, elolvastam, majdnem elájultam...

"A készítmény cetil-sztearil-alkoholt (12 g/100 g kenőcs) és metil-parahidroxibenzoátot (0,20 g/100 g kenőcs) tartalmaz, ezért helyi bőr reakciókat okozhat (pl.: kontakt bőrgyulladás), illetve esetleg későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhat."

Na, abbahagytuk a használatát, vettem Biodermát (omegás Babet akartam, de hiánycikk), 1 hete használjuk, gyönyörű a bőre, és nincs piros folt!!!

Doki szerint valószínűleg ő azon ritka kevesek egyike, aki allergiás rá.

Jövő héten lesz 6 hónapos, úgyhogy innentől kezdve elflejtjük a mosdókenőcsöt...

2011. jan. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kezdettől ilyen "bolti" márkákat használok,kivéve a popsikenőcsöt,az valamiért maradt.szerintem annak,akinek nem extrém érzékeny a bőre-babára gondolok-felesleges illat-és mindenmentes kozmetikumot használni.
2011. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem használtam gyógyszertári dolgokat,mindig nivea,johnson.....
2011. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gabi fürdetőt. Próbáltuk még a Nivea baby olajat, de attól kipattogott a babám bőre. :(
2011. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Popsikrémből sosem használtam a gyógyszertárit, fürdetőt 3 hónapos kora óta nem a gyógyszertári. Popsikrémből a nivea baby vált be leginkább (neorganormon, bepanhten, johnson, gabi, sudocrem, amit próbáltam még). Fürdetőből a johsonok váltak be leginkább. Babatestápolóból neogranormon van, de nem ilyet veszek legközelebb, és babaolajból is jobb a johnson, mint a gabi. samponból johnson van, előtte neogranormon volt. De szerintem kipróbálom mindenből a niveát, mert a popsikréme verhetetlen számunkra.
2011. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor mi is áttérünk valami jobb illatúra, mert nagyon utálom a gyógyszerátri dolgok szagát.
2011. jan. 31. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!