Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs ötletem mit főzhetnék...

Nincs ötletem mit főzhetnék holnap másfél éves babámnak, ami gyors, hamar megvan, és husi nélküli. Ötletek?

Figyelt kérdés
A héten mindennap húsos volt, gondoltam holnap legyen valami "vega":). Ráadásul holnap dolgunk van, így csak reggel érek rá valamit összedobni, hogy mire hazaérünk, csak mikrózni kelljen.Tojásos nokedlire gondoltam,gyorsan kiszaggatom reggel, hűtőbe vele,és ha hazajöttünk tojás rá, vagy magam sem tudom. Írnátok néhány ötletet? Ezzel a főzéssel olyan bajba vagyok mindig, még magunknak sem tudom soha, hogy mi legyen. Bocs, ha kicsit idiótán hangzik a kérdésem, de tényleg nem tudom soha eldönteni, úgy hogy még változatos is legyen. Vagy esetleg valamilyen tésztás étel esetleg, ha tudtok írjatok. Köszi előre is!
2011. jan. 28. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen fozelek (zoldborso, soska, spenot, zoldbab, tok, krumpli)?

Sajtos tejfolos teszta?

Turos teszta?

Szilvasgomboc?

Paprikaskrumpli?

Krumplis teszta?

2011. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztrapacska:)
2011. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valami főzelék esetleg?

Sajtos-tejfölös tészta?

Ha dolgom lenne, biztos nem állnék neki nokedlit szaggatni... hamarabb elkészül egy borsófőzelék, és nem is kell annyit mosogatni utána.

2011. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek egyik kedvenc étele a sajtos tejfölös tészta. Bármilyen formában elkészítve. Leginkább azt szereti a család, mikor a Bori készíti el nekünk. Én most az egyik változatát mutatom be. Kicsit másként...

Hozzávalók:


*

250 g tészta: fodor metélt/ fodor kocka

*

1 tojás

*

250g tejföl

*

fűszerek: só, bors, 1mk majoránna, 2kk vegeta

*

sajt


Ízlés szerint:


*

szalonna

*

sonka


Elkészítése:

Tésztát főzzük ki, ahogy a tészta igényli. Akik életük első tésztáját főzik meg azoknak ajánlom, hogy kövessék a zacskón feltüntetett utasítást. Míg fő a tészta készítsük el a tejfölös szószt rá. A tojást verjük fel, ízesítsük meg, majd keverjük hozzá a tejfölt, keverjünk bele 2-3 marék sajtot. Ha a tészta kifőtt leszűrjük egy kis hideg vízzel öblítsük le, majd csurgassuk le. A kész tésztát keverjük bele az előbb elkészített tejfölös cuccba. Amiben szeretnénk készíteni tepsi/ jénai vajazzuk ki. Öntsük bele a tésztát, szórjuk meg sajttal, és 200°C-os sütőbe süssük kb 35-40 percig.

Gazdagíthatjuk szalonnával, melyet az az aljára rakva tehetünk bele, illetve felkockázva közé is keverhetünk. Gazdagíthatjuk felkockázott sonkával is.



Nem tudom mennyire tetszik ez neked,de nekünk bevált.

2011. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

azt főzd neki amit magatoknak :)

tojásos nokedli, zöldségleves, borsóleves grízgaluskával, sajtos tészta, nem is tudom.

de 1,5 évesnek nyugodtan adhatsz minden nap husit, enyém 14 hónapos és naponta 2x eszik husit, szinte csak azt eszi meg ;)

2011. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen esetre a sajtos-tejfölös tészta a favorit. Spagettit kifőzöd, összekevered tejföllel, megszórod reszelt sajttal. Ha kicsit turbózom akkor sütök rá virsli karikákat, ha még jobban turbózom akkor sült virsli karikával és sült császárszalonna kockával keverem és jénaiban megpirítom kicsit a sütőben, ilyenkor sajt a tetején van. Mi imádjuk.
2011. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
túrógombóc, rántott padlizsán, hal
2011. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jó sokat írtatok, köszi. a sajtos tejfölös tészta nem rossz, főleg a virslis, de mindegyik jó, köszi. ő is szereti a húst, de gondoltam nem lesz semmi baja ha eegy héten egyszer nem azt kap.... én sem halok bele ha nem mindennap eszek. a nokedlira visszatérve, imádok szaggatni, hamar megvagyok vele:) mégegyszer köszi
2011. jan. 28. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hetente 2x nem adok húst, kell egy kis lazítás a gyomornak IS.

Ilyenkor mondjuk hamar kész van a mirelit spenót, ami nála nagy kedvenc. Vagy krumplifőzelék, vagy majonézes krumplisaláta (ma ezt készítettem).

2011. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Cukkinis tészta
2011. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!