Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem olyan élelmiszer...

Írnátok nekem olyan élelmiszereket, amiben tejszármazék van, ha csak minimális is, és nem fogyaszthatják tejallergiások?

Figyelt kérdés
Amikről nem is gondolnánk hogy tejet tartalmaz. Vagy esetleg olyan weboldalt, ahol felsorolják. Kislányomnak kerülnie kell az összes tejterméket tartalmazó ételt.
2011. jan. 28. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

mindig nézd meg, mielőtt vásárolsz vmit, az összetevőknél, hogy tartalmaz-e tejszármazékot.

pl. tejsavópor, tejpor, ilyenek.

amire esteleg nem gondolnál: virslik, felvágottak, bizonyos májkrémek, müzli, gabonapelyhek, több bébiételben is van. kifliben általában van, a kenyérben viszont nincs. zsemléből vizeset vegyél. szinte minden péksütiben van tej.

hirtelen ennyi jut az eszembe.


az én kisfiam is tejfehérje-allergiás. ha segítség kell, írj nyugodtan.

2011. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a felvágottakat csak védőgázas csomagolásban vedd meg,mert azon fel van tüntetve,különben még a pu.mell sonkában is van tejszármazék,
2011. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pl. a Győri Édes kekszek közül a kakaósban nincs felsorolva az összetevők között, de azért nyomokban tartalmazhat. De a kókuszosban és a mézesben tutira van. Elvileg a háztartási kekszben sincs.

Ja és a margarinokban a Liga kivételével mindben van.

Kifli, kalács stb. ezekben is van, de a zsömlében és a kenyérben általában nincs. Érdemes keresni egy jó pékséget, ahol rákérdezel, hogy miben van és miben nincs és onnantól ott venni a pékárukat.

Felvágottak közül úgy emlékszem a Sága Füstliben és a Selyemsonkában van tej.

Szerintem egyszerűbb lenne úgy keresni, hogy miben nincs, mert sajnos ezekből jóval kevesebb van :( Nekem az 1 órás bevásárlásból kb. 20 perc a címkék olvasgatásával telik, mert próbálom kerülni a tartósítószereket és az ízfokozókat is, de ezeket meg még nehezebb :(

2011. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt korrekt és hiteles válaszokat, listákat találsz a gyártók garanciájával.

www.taplalekallergia.hu

a táplálékallergének menüpontban ott van a tejfehérje és a tejcukor is.

2011. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek.
2011. jan. 31. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!