Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden ekcémás bőr viszked?

Minden ekcémás bőr viszked?

Figyelt kérdés

16 hónapos kislányom hátán először 1 folt volt, majd most már 3 folt van. Kb. 5 forintos nagyságúak. Pirosak és hámlóak.

Doktornő szerint először gombafertőzés, most azt mondja ekcéma. Viszont úgy olvastam hogy háton ritkán alakul ki ekcéma. És egyáltalán nem viszket neki, nem nyugtalan, nem nyúlkál oda.

Szerintetek kezdődő ekcéma? Vagy volt már valakinek hasonló tünete?


2011. jan. 26. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdetben az én fiam sem vakarta. De ekcéma volt, most is van néha 1-1 folt, most nem vakarja, bár reggel és este kenem testápolóval. Írass fel gyógyszertári testápolót és akkor is kend, ha nincs folt. Amikor durva, sajna, szteroidos krémmel kell kennem 1-2 napig.
2011. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam is ekcémás. Neki a hasán kezdődött majd a hátán lett 3 folt. Sosem vakarózott, sosem piszkálta, nem is volt nyugtalan. Pedig tuti ekcéma, 3 orvos mondta rá, a házi, egy bőr és egy allergológus.
2011. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ekcémás,de nem vakarja.Pedig tuti az,mert látta bőrgyógyász!exxema repairral kenem neki ha kijön.Nekünk jó.
2011. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nektek mondták, hogy mitől lehet?

2011. jan. 27. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Annyit mondott a doki, ha már kijött, nehéz utánajárni, mitől lehet. Nem használtam addig sem öblítőt, és külön mostam a ruháit a mieinktől, de ekkor áttértem Sensitives folyékony mosószerre, ami kifejezetten babáknak van. Sima Auchanost vettem, nem volt vészes az ára. Az Ariel állítólag túl enzimes. Aztán mondják, nem túl jó a mosópor, mert bent maradhat a ruhában. Amikor a fiamnak durván kijött, még csak szopizott, tehát nekem mondta doki, fogjam vissza a tejtermékeket (alig ettem), paradicsomos dolgokat, csokit, kávét... Nehéz volt, de megtettem Manó miatt. Kicsit jobb lett a bőre. De azt a mai napig nem tudom, hogy emiatt, vagy az Elocom és testápoló hatása miatt. Nyáron szebb szokott lenni a bőre. Ja, a védőnő még ajánlotta, párásítsam a levegőt, az sem jó, ha túl száraz. Ami pedig így télen, fűtési szezonban gyakran előfordul. Nálunk egyíébként a tej a bűnös most. Bár korábban én alig fogyasztottam, amikor neki először kijött. Most viszont, ha 1 dl kakaónál többet iszik 2 napig, egyből látok 1-2 foltot.
2011. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!