Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik módszert válasszam a...

Melyik módszert válasszam a 11 hónapos kislányom altatásánál?

Figyelt kérdés

Az esti altatások a problémások.Fél9-9 között fektetem ágyba.Ha ott vagyok vele a szobájában, míg el nem alszik, akkor órákig elszórakozik a kiságyába,este 11 és éjfél között szokott elaludni.

Ha kimegyek a szobából van egy negyed órás ordítás, majd alszik is.

Soha semmiért nem szoktam hagyni sírni, de már betelt a pohár, nagyod fáradt vagyok,elegem van, hogy minden nap éjfélkor kerülök ágyba.

Szívesebben hagynám sírni, hogy aztán hamar elaludjon, de nem tudom helyesen tenném-e, nem okoznék-e rosszat babám lelkivilágának.Kérlek tanácsoljatok valamit!Köszönöm!


2011. jan. 25. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Hagynám egy kicsit nyűglődni.

Lehet, hogy egy lelketlen dögnek tartanak majd itt engem az anyukák, de én is próbáltam azt, hogy bent maradtam vele (nálunk a nappali altatásnál voltak gondok, este sosem), és ott görnyedni az ágyánál órákat.... hááát...

És csak felállt, és vigyorgott, és mutogatott a redőnyre, hogy húzzam fel, meg a lámpát akarta volna kapcsolgatni, na ezt nem.

Kijöttem, öt perc nyűglődés, és aludt.

2011. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is hagynám, nálunk is így volt. Én sem szoktam hagyni, de majd rájössz, hogy csak "szivat", és semmi baja sincs.

Jobb, ha most megszokja, ha nem, akkor rájön, hogy hogy lehet téged manipulálni.

A lányom már két éves, és elkezdődött a hiszti korszak, és képes akár fél órát is bőgni, pl. azon, hogy ki nyitotta ki az ajtót.

vagy ha valami nem sikerül. Úgyhogy lassan te is beleedződsz a hisztibe. Már ha olyan habitusú lesz a gyermeked. A barátnőm lányai igazán ritkán hisztiztek.

Két kis angyal, bár az oviban ez pont rossz, ők az elnyomottak.

2011. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Örülök az eddigi válaszotoknak, mert féltem, hogy azt tanácsoljátok zömébe, hogy ne hagyjam sírni.

Nem is szívesen, de már ez sok nekem, tényleg mindenben az ő akarata érvényesül, és itt elég volt, már fáradt vagyok.

2011. jan. 25. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én még mindig cipelgetem az 1 éves kisfiunkat, így alszik el a leghamarabb nappal. Este melléfekszem a nagyágyon és általában fél óra alatt alszik, az ágya mellett nem tudnák még ennyit sem ácsorogni. De ha időnként 3/4 óra alatt alszik el, már nekem is kezd sok lenni, csak nálunk szerintem nem használna, ha ott hagynám. Nem merem kipróbálni, annyira tud sírni.
2011. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyi!


Ha nem válna be, ha ott hagyod, és órákig üvöltene, akkor azt mondom, ne csináld, de így nem kérdés.

A lányom is egyedül tud a legkönnyebben elaludni.

vagy maradj ott a tök sötétben, hogy nem szólsz hozzá, ha az megnyugtatja.

2011. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl sokat alszik napközben és azért nem alszik este? Kérdésedre válaszolva: én sem vagyok a sírni hagyós fajta, de egy 11 hónaposnál már ebben az esetben lehet. A fiamat is csak pont ebben az esetben hagytuk mindig sírni, bár én nem bírtam sosem 5 percnél tovább, így ő mindig tovább bírja, nem alszik be, csak nagy ritkán. (Kb 4-5-ször volt nálunk ilyen)

Nálunk akkor csinálja ezt, hogy nem alszok a kiságyban este, ha kétszer alszik napközben és a második alvás kitolódik 5-6 órára. Egyébként meg a tápszeren elbágyad, és ahogy beteszem a kiságyba elfordul és alszik. De ha nem, akkor meg ott vagyunk vele és egy 10 perc alatt bealszik. Ha ez sem, akkor jön a fenti, üvöltős, nem akarok aludni változat... :o(

2011. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Napközben 1x alszik ebéd után 2 órát, ez nem lehet baj.Az utóbbi időben már nem szóltam hozzá, csak ott voltam a szobájába, és ez elég volt neki, olyannyira, hogy 2-3 órát még elszórakozik a kiságyba:)Nem kellek hozzá, elég ha a szobájába.Tegnap este is 11ig szórakozott, dobálta ki cumiait meg alvótársait a kiságyból, majd meguntam, otthagytam.5 perc hatalmas üvöltés, majd elaludt:)

2011. jan. 25. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!