Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktak rá a napi 2...

Mikor szoktak rá a napi 2 alvásból 1-re a babáitok? 10 hónaposan lehetséges?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Kb. 8 hónapos kora óta csak egyszer alszik napközben a kisfiam, de akkor egyben 2-3 órát. Persze még előfordult kb. 10 hónapos koráig időnként, hogy 2 alvás volt, de az volt a ritkább. Azóta csak egyszer alszik.
2011. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, a napKÖZBENi alvás a kérdés tárgya.

11 hónaposan, egyik napról a másikra. Előtte fél órákat aludt, azóta 1,5-től egészen 4(!!!) óráig terjed az alvás mennyisége. Az általános 2 óra, percre pontosan. :)

De jobb így, van egy pici szabadidőm. :)))

Most (ma) 22 hónapos, kisfiú.

2011. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen lehetséges. Az én lányom kb 1 hónapja csak egyszer alszik napközben, általában fél órát. Ha már 1 órát alszik, öröm táncot járok:). Igaz 8-kor kel reggel és este mire normálisan elalszik 9 óra. Éjszaka 3-4 alkalommal kel, egy pár korty vizet iszik és vissza alszik. 6-7 között megissza félálomban a tápszert és úgy szundizik vissza 8-ig. Így délután 4-5 órától már csak nyafizik, de nem szundít semmit. 7-kor van fürdés, 1/2 8-kor már szundi, majd egy kis nyüglődés és 9-re alszik el normálisan.
2011. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 10 hónapos, és most állt rá az 1 alvásra.Ebéd után alszik 2 órát, néha picit többet.
2011. jan. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
fiam tíz hónaposan állt át a napi egy alvásra.délben alszik el azóta és 2-3 órát alszik.most 16 hónapos
2011. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 10 hónaposan állt át magától a napi 1 alvásra. Reggel fél 9-kor kel, délben ebéd utána alszik kb. másfél-két órát, este 9 körül alszik el.
2011. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 11 hónaposan állt át a napi egy alvásra, ebéd után közvetlenül. Nem egyik napról a másikra, eltartott napokig, amíg ki tudtam trükközni, hogy minél később legyen az elalvás, mert olyan fél 11 felé már aludt volna sokszor, de akkor nem húzta volna ki estig, mert ha hagytam ilyen korán bealudni, 1, fél 2 felé fent volt, és délután már nem akart aludni. Pár nap alatt ki tudtam tolni délig a dolgot úgy, hogy fél 12-kor ebéd, aztán egyből alvás. Általában 3 órát aludt egyben.
2011. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Húúúú....kislányom 13 hónapos és még mindig kétszer alszik napközben, 2 X 2 órát. Mai nap felkelt fél 8kor, de fél 10kor már újra aludt. Kb délig alszik, délután 3kor újra alszik 5ig. Aztán este fél 9kor újra alszik reggelig. Már én is gondolkoztam, mikor kéne megpróbálni, hogy csak ebéd után aludjon, de úgy érzem ő még nem készült fel erre :) Majd nyáron, akkor talán már sikerül.
2011. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Nem semmi alvókája van a kicslányodnak:):):)

2011. jan. 21. 10:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13 hónapos gyerkőc simán aludhat még kétszer... nem kötelező egy évesen az egyszer alvás....

De ezt is baba válogatja, attól függ, mennyi az alvásigénye. Ha neki és neked is jó, hogy 10 hónaposan egyszer alszik, akkor miért ne? A fiam 14 hónapos, mostanában (már 1-2 hónapja) tapasztalom, hogy ha már hajnalban kukorékol (5-6 körül) és itthon vagyunk, akkor 10-11 körül alszik, de aztán még délután is bealszik 5 körül. Ez már azért nem jó, mert nem tudunk ilyenkor vele mit kezdeni este. De ha 6-7 körül kel, vagy elfoglalt délelőtt, akkor délig simán húzza, alszik, és mostanában vagy 2-2,5 órákat. Ekkor este is simán alszik már fél9-kor. Ez lenne a cél, hogy minden nap így legyen, akkor az ebédet is előre hoznám fél12-re.

De pl. ma is, direkt altattam fél11 körül, mert délután utazunk el, és inkább aludjon az autóban, minthogy ordítson. Szóval most én akartam, hogy kétszer legyen alvás... ez így nem jó, de nem nagyon lehet 1,5 órát úgy vezetni, hogy közben ordít a gyerek....

Szóval nálunk még kétesélyes, hogy mennyit alszik napközben.

2011. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!