Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Táppénzt hogyan számolják?

A Táppénzt hogyan számolják?

Figyelt kérdés
Mivel járok jobban, ha sokat beteg a gyerek, ha vele vagyok többet táppénzen, vagy ha saját magammal? Arra gondolok, hogy melyikkel kapok több pénzt, és mit számolnak be jobban a nyugdíjas évekbe. 8 órában dolgozom egyébként, a gyermekem 1,5 éves, és még szeretnénk neki egy kistestvért jövőre, szóval a majdani TGYÁS és GYed szempontjából is érdekes a dolog.
2011. jan. 20. 19:50
 1/7 A kérdező kommentje:
2010 november óta dolgozom újra.
2011. jan. 20. 19:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a babád a beteg, akkor 100% a tp, ha saját jogon mész tp-re, akkor az átlagkereset 65%-a. Én így tudom.

A többi kérdésre nem tudom a választ.

2011. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én viszont úgy tudom, hogy a gyermekápolási táppénzt ugyanazon szabályok szerint állapítják meg, mint a rendes táppénzt, nincs különbség. Plusz a rendes táppénz nem 65%, hanem 60%/50%.
2011. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A számítási szabályok ugyanazok, csak a gyerekápolási tp-nél figyelni kell, hány nap jár. A nyugdíjhoz is ugyanazok vonatkoznak, mivel fennálló munkaviszony mellett mész tp-re. A tgyás és gyed számításnál is mindegy, mivel a táppénzre kifizetett összeg nem számít bele, ugyanis "ellátás nem lehet ellátás alapja", csak a munkabérrel dolgoznak.
2011. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mennyi táppénzt fogok kapni, mi alapján számolják ki? Tavaly november óta dolgozok újra.
2011. jan. 22. 19:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam az OEP honlapján:

Ha a biztosítottnak az irányadó időszakban azért nem volt 180 naptári napi keresete, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, feltéve, hogy ez kedvezőbb, mint a minimálbér.

Ez azt jelenti, hogy még a Gyed előtti béremből fogják kiszámolni a táppénzt? Mert nekem a munkaügyes azt mondta csak a minimálbérből fogják, pedig annál több a bérem.

2011. jan. 22. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok, hát akkor amit én írtam évekkel ezelőtt volt így. De még ezt találtam neked:


[link]

2011. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!